RSS
poniedziałek, 13 grudnia 2010
Szybki komentarz: Historia tematem zakazanym !

No i mamy kolejny skandal! Ktoś znowu postanowił wrzucić do jednego worka historię oraz gry komputerowe. A przecież to temat zakazany! Chodzi mi oczywiście o grę "Sonderkommando Revolt", w przypadku której ktoś - wykorzystując silnik Wolfesteina - postanowił zrobić grę, w luźny sposób mówiącą o jednym z trzech powstań, przeprowadzonych przez więźniów w nazistowskich obozach śmierci. Okazało się, że jest to temat nie do poruszania. Po prostu nie
wolno i najlepiej zakazać!

Sonderkomando Revolt

piątek, 10 grudnia 2010
Jak się Larze Croft twarz zmieniała

Już na wstępie mówię, że w Tomb Raider grałem może maksymalnie pięć minut.
Wynika to z tego, że gdy gra była na topie, to ja byłem radykalnym Amigowcem i gardziłem nią. No, ale tym bardziej ucieszyła mnie najnowsza okładka czasopisma "gameinformer", na której zobaczyliśmy nową twarz Lary Croft i chyba to jest to, czego wszyscy szukali.

Lara Croft Gameinformer

czwartek, 09 grudnia 2010
Czy warto zbierać wersje kolekcjonerskie

Ja w swoim życiu zbieram wiele rzeczy. Od modeli poprzez szaliki, do małpek z alkoholem. Nigdy mnie do zbierania "kolekcjonerek" jakoś nie ciągnęło. Może dlatego, że nie było w nich nic fajnego, a może dlatego, że to za dużo kosztowało, a może jest jeszcze jakiś inny powód...
Od zawsze byłem sceptyczny co do kolekcjonerek. Mimo, że ostatnio zakupiłem wersję kolekcjonerską Assasin's Creed Brotherhood, chyba szybko zdania nie zmienię. Nie wykluczam, że jeszcze kilka w życiu kupię, ale żeby kolekcjonować tak na całego - to na pewno nie. Bo pojawia się kilka problemów.

Wersja kolekcjonerska 01

środa, 08 grudnia 2010
Jak Jailbreak do PS3 ułatwił nam wszystkim robienie backupów.
PS3 JailbreakOstatnio kolega podesłał mi link na Allegro do oferty kupna Jailbreak na PS3. Oprócz tego, jak w sprytny sposób wystawiający te urządzenia unikał niewygodnych dla siebie kwestii, drugą rzeczą, jaka rzuciła mi się w oczy, był fakt, ilu chętnych chciało kupić to urządzenie. Biorąc pod uwagę, ile przyjemnych rzeczy może ich ominąć, a ile kłopotów spotkać, to dziwię się, że chcą wydać na to 90 złotych.

wtorek, 30 listopada 2010
"To były czasy": odcinek 05: Było takie szczególne miejsce w Warszawie
Miałem opisywać swoje wspomnienia co tydzień, ale zanotowałem lekką
przerwę. Mam nadzieję, że to już ostatni raz, jednak chyba sami wiecie jak to czasami jest...

Dzisiaj chciałbym Wam opowiedzieć o jednym bardzo szczególnym miejscu w Warszawie. Jak dla mnie to miejsce miało ogromny wpływ na rozwój mojej osoby i ogólnie informatyki w tym kraju. Tym miejscem była słynna giełda na ulicy Grzybowskiej.
czwartek, 25 listopada 2010
Szybki Komentarz - Konferencja CDProjekt
O konferencji już zapewne czytaliście w różnych możliwych artykułach i videorealacjach. My też tam byliśmy, relacjonowaliśmy wszystko Live na Facebooku więc teraz przyszedł czas na kilka słów komentarza z mojej strony. Więc generalnie dostaniecie w pigułce najważniejsze, rzeczy na które zwróciłem uwagę.
środa, 24 listopada 2010
Nocna premiera Assasin
Nocna premiera Assasin's Creed Brotherhood

Nie będę ukrywał, że do tej imprezy podchodziłem dosyć sceptycznie. Nocna premiera gry w Polsce? To nie może się udać. Myślałem, że albo nikt nie przyjdzie, albo to będzie wielka organizacyjna katastrofa. Zawsze chciałbym się tak miło rozczarowywać, jak podczas środowego wieczoru.

sobota, 13 listopada 2010
Takie listy motywują

Niedawno dostaliśmy bardzo miły list z Księgarni Naukowej im. Bolesława Prusa.

Księgarnia Prus

 

Witam serdecznie,

nie ukrywamy, że post na blogu gamesworld pt. „Obrazek Dnia: Cała masa obrazków z retro wystawy”  sprawił ogromną radość całemu personelowi księgarni. Bardzo chcielibyśmy polecić go na naszej stronie na facebooku, żeby mieli okazję przeczytać go nasi czytelnicy. Czy zgadzają się Państwo, żebyśmy wykorzystali zdjęcie z wystawy zamieszczone na Państwa blogu jako miniaturę w poście na facebooku? Jeszcze raz dziękuję, że docenili Państwo naszą pracę i zamiłowanie do technologii w stylu retro.

Zapraszam serdecznie na naszą stronę:

http://www.facebook.com/pages/Warszawa/Glowna-Ksiegarnia-Naukowa-im-B-Prusa/358737103569?ref=ts

pozdrawiam,

Jacek Weichert

Nie będę ukrywał, że bardzo ucieszył nas ten list i motywuje do dalszej pracy.


piątek, 12 listopada 2010
Podsumowanie akcji "GamesWorld pyta kandydaci na prezydenta Warszawy odpowiadają !"

Wraz z kampanią samorządową postanowiliśmy przepytać kandydatów na Prezydenta Warszawy na temat wspierania branży gier video w tym mieście. Czemu akurat Warszawa ? Odpowiedź jest prosta. Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że na Śląsku i w Krakowie w jakiejkolwiek formie ta dziedzina gospodarki jest wspierana.

Zadaliśmy pytania wszystkim kandydatom na ten urząd, ale tylko troje nam odpowiedziało. w tym momencie warto im podziękować za to, że podzielili się z nami swoją opinią na ten temat. Z pozostałymi, albo nie udało nam się skontaktować, albo stwierdzili, że nie ma sensu odpowiadać.

Pytania były następujące:
1. Czy gra Pan/Pani w gry komputerowe i co Pan/Pani sądzi o nich?

2. Czy planuje Pan/Pani jakieś ułatwienia dla warszawskich firm tworzących gry komputerowe, jak to ma miejsce w innych krajach?

3. Na dzień dzisiejszy gry komputerowe zarabiają więcej niż kino. Polskie gry są bardziej dostrzegane na zachodzie niż polskie filmy. W Warszawie są szkoły filmowe, ale uczelni kształcących twórców gier nie ma. Czego nie można powiedzieć o Krakowie albo o Śląskim ośrodku akademickim. Czy Pan/Pani zamierza coś z tym zrobić? Jakie jest Pan/Pani stanowisko w tej sprawie ?

4.Chciałbym poznać opinie na temat: czy gry mają dobry czy zły wpływ na młodzież?

Tutaj publikujemy cytaty z wypowiedzi które zwróciły naszą uwagę:

Kandydat Czesław Bielecki w bardzo ciekawy sposób odpowiedział na ostatnie czwarte pytanie :

Czesław BieleckiNajważniejsze, żeby świat wirtualny nie zawładnął realnym. Mając to na uwadze młody człowiek może z gier komputerowych czerpać wiedzę, doskonalić dzięki nim przydatne umiejętności. Cenię gry strategiczne takie jak np. Age of Empires, która wymaga wytrwałości, a także pewnego zmysłu planisty. Z kolei gry zespołowe w sieci uczą współpracy, a wiele gier tematycznych pozwala w bardziej atrakcyjny sposób przyswajać wiedzę szkolną np. z zakresu historii czy geografii.
Oczywiście wszystko z umiarem i świadomością granicy rzeczywistości :)


Całość znajdziecie tutaj

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz w interesujący sposób odpowiedziała na pytanie trzecie:

Hanna Gronkiewicz WaltzJednym z priorytetów nadchodzącej kadencji będzie wspieranie kapitału intelektualnego i kreatywnego w zakresie nowych technologii. Rozpoczynamy już konkretne działania w tym kierunku – między innymi stworzymy centrum przedsiębiorczości, które wspierać będzie młode przedsiębiorstwa z sektora kreatywnego. Jeżeli chodzi o szkolnictwo wyższe to decydowanie o kierunkach nauczania nie jest kompetencją prezydenta miasta, ponieważ nie nadzoruje on ośrodków akademickich.

Całość znajdziecie tutaj

Pan Wojciech Olejniczak ciekawe odpowiada na pytanie numer dwa:

 

Wojciech Olejniczak


W nadchodzących latach w Polsce będzie istniała zasadnicza potrzeba prowadzenia polityki rozwojowej mającej na celu zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki, między innymi poprzez tworzenie innowacji i kreatywnych miejsc pracy.  Jako prezydent stolicy chciałbym współpracować ze wszystkimi przedstawicielami biznesu, zatem będę również otwarty na propozycje pochodzące od przedstawicieli branży producentów gier komputerowych.

Całość znajdziecie tutaj


Zachęcam do przeczytania wszystkich wywiadów i wyciągnięcia wniosków.
Z naszej strony mamy nadzieje, że kandydatom na urząd Prezydenta Warszawy zwróciliśmy uwagę na branże gier komputerowych.

GamesWorld pyta kandydaci na prezydenta Warszawy odpowiadają! Głos ma Pan Wojciech Olejniczak!

Na nasze pytania dotyczące branży gier odpowiedział kolejny polityk startujący na urząd Prezydenta Warszawy. Po tym jak uzyskaliśmy odpowiedź od Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz od Pana Czesława Bieleckiego, przyszedł czas na Pana Wojciecha Olejniczaka.

 

Wojciech Olejniczak

Zapraszam do lektury:

1. Czy gra Pan w gry komputerowe i co Pan sądzi o nich?

Nie gram w gry komputerowe. Przede wszystkim brakuje mi na to czasu i wolę spędzać czas wolny aktywnie, dużo biegam, jeżdżę na rowerze. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że jestem na bieżąco z grami komputerowymi - mam syna, który ma 10 lat i lubi tą formę rozrywki. :)

2. Czy planuje Pan jakieś ułatwienia dla warszawskich firm tworzących
gry komputerowe, jak to ma miejsce w innych krajach?


W nadchodzących latach w Polsce będzie istniała zasadnicza potrzeba prowadzenia polityki rozwojowej mającej na celu zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki, między innymi poprzez tworzenie innowacji i kreatywnych miejsc pracy.  Jako prezydent stolicy chciałbym współpracować ze wszystkimi przedstawicielami biznesu, zatem będę również otwarty na propozycje pochodzące od przedstawicieli branży producentów gier komputerowych.

3. Na dzień dzisiejszy gry komputerowe zarabiają więcej niż kino. Polskie gry są bardziej dostrzegane na zachodzie niż polskie filmy. W Warszawie są szkoły filmowe, ale uczelni kształcących twórców gier nie ma. Czego nie można powiedzieć o Krakowie albo o Śląskim ośrodku akademickim. Czy Pan zamierza coś z tym zrobić? Jakie jest Pan stanowisko w tej sprawie ?

Tak jak powiedziałem, uważam, iż absolutnie powinniśmy się przestawić na gospodarkę innowacyjną, wspierającą kreatywne działania, więc i w tą stronę powinno iść kształcenie młodych ludzi.
Niestety decyzja o tworzeniu nowych kierunków studiów zupełnie nie leży w kompetencji prezydenta miasta, a władz uczelni.


4.Chciałbym poznać opinie na temat: czy gry mają dobry czy zły wpływ na młodzież?

Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Gra grze nie jest równa. Jedne gry pomagają rozwinąć umiejętności, pobudzają wyobraźnię i są twórcze, inne są pełne przemocy i wzbudzają w dzieciach agresję. Gra na Playstation (czy innych konsolach) to świetna zabawa. Nie ma nic złego w graniu w FIFĘ, czy PES. Problem pojawia się, gdy jest to dla dziecka jedyna forma kontaktu ze sportem.

Chcieliśmy skontaktować, się ze wszystkimi kandydatami, ale nie jest to takie proste. Nie którzy nie mają strony www a inni pomimo wielu naszych prób nie odpowiadają na nasze listy.

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja