RSS
czwartek, 22 października 2009
A może na Euro 2012?

Niedawno wyszła na rynek Fifa 2010, już niektórzy grają w PES 2010, a już za parę dni pojawi nowy Football Manager.

Dla mnie nowy sezon piłkarski zaczyna się dwa razy w roku. W lipcu, gdy moja ukochana drużyna startuje w europejskich pucharach, i już w sierpniu odpada z nich. Cały wrzesień zastanawiam się jak to możliwe, że znowu nie awansowali. Wtedy przychodzi pażdziernik, czyli rozpoczęcie sezonu w wersji 2.0. Mogę wtedy kupić sobie Fifa 2010, PES 2010 albo Football Manager 2010 i pokazać całej piłkarskiej Europie, że moja Legia potrafi wygrywać z najlepszymi. Szkoda tylko, że na ekranie mojego monitora albo telewizora.

W Fifie oraz Pes bardzo ważna jest oprawa graficzna. Tutaj pojawia się problem a zarazem pytania: Czemu polscy piłkarze wyglądają tak marnie i są tacy niepodobni do siebie? Dlaczego nawet Artur Boruc nie przypomina prawdziwego Artura?  Czemu Krzynówek wygląda jak jego 15 letni, młodszy, bardziej przystoiny młodszy brat?

Artur Boruc prawdziwyOdpowiedź jest prosta. Nasi piłkarze są słabi, nawet bardzo słabi. Nikomu nie chce się więc robić takich modeli 3D, żeby przypominały orginalnych piłkarzy. Czy to się kiedys zmieni? Czy kiedykolwiek doczekamy się tego, że polski piłkarz grający w kadrze, będzie przypominał sam siebie?

 

Paweł Brożek real

Paweł Brożek


Odpowiedź brzmi "Tak". Za trzy lata będzie w Polsce i na Ukrainie Euro 2012. Jakieś pół roku wcześniej w centrali Electronic Arts ktoś na zebraniu menadżerów krzyknie:

"Panowie zbliża się Euro 2012, trzeba zarobić dodatkowe pieniądze, mam rewolucyjny pomysł. Zróbmy nową gre pod tytułem Uefa 2012! To będzie hit"

Wtedy inni menadżerowie tej firmy owacjami na stojąco poprą jego fantastyczny pomysł i w ten oto sposób miesiąc przed Euro wyjdzie taka właśnie gra.

 

Roger real

Roger Fifa 2010Dopiero wtedy doczekamy się takich modeli 3D piłkarzy występujących w polskiej kadrze, którzy będą przypominać tych oryginalnych. Nie wyobrażam sobie, że Electronic Arts tak zbagatelizuje sprawę, że nie dopieści pod względem wizualnym reprezentacji gospodarza turnieju? Bo jakby to wyglądało? Do tego będą musieli zrobić model 3D stadionu narodowego w Warszawie i modele stadionów z innych miast gospodarzy.

A może się myle?

17:04, branza_gier
Link Komentarze (3) »
środa, 07 października 2009
Kayah i historia gier komputerowych.

Przywykłem do tego, ŻE możemy chwalić się wielkimi Polakami takimi jak: Mikołaj Kopernik, Tadeusz Kościuszko, czy też Maria Skłodowska-Curie. Będąc na półrocznym stypendium dowiedziałem się, że 3/4 ludzkości ma polskie korzenie. To, na co ostatnio trafiłem, jest dla mnie sporą niespodzianką i ogromnym zaskoczeniem. Muszę jednak zaznaczyć, że sprawa, choć ciekawa, jest mocno zagadkowa. Wczoraj, kiedy pisałem pracę mgr, moja dziewczyna zaskoczyła mnie takim zdaniem "Wiesz, że ojciec Kayah stworzył grę Pong".

Ależ mnie to zszokowało. Zacząłem dopytywać się o szczegóły i okazało się, że Kayah w ostatnio numerze Zwierciadła udzieliła wywiadu, w którym możemy przeczytać: " ....Tylko że dla ojca powrót do kraju był fatalny w skutkach. Jest wynalazcą i elektronikiem. Autorem tej pierwszej słynnej gry telewizyjnej Ping-Pong."

 

Pong

Wow! Czy to możliwe, że Polak był autorem jednej z pierwszych gier jakie ujrzała ludzkość? Przecież "Ping-Pong" była tak ważną grą jak wynalezienie koła. Zacząłem drążyć temat, bo nie chciało mi się w to wszystko wierzyć. Po wywróceniu internetu na drugą stronę, doszedłem do wniosku, że sprawa jest trochę zagadkowa. Po pierwsze nie udało mi się ustalić jak ojciec Kayah się nazywał. Nie do końca wiadomo także o jaką grę chodzi. Czy o Tennis for Two czy też o Ponga? W wywiadzie jest napisane "tej pierwszej  słynnej gry..." Poza tym nie udało mi się znaleźć choćby jednego śladu, jednego zdania, które mogłoby świadczyć, że jakiś mieszkaniec nadwiślańskiego kraju może mieć z tym cokolwiek wspólnego. Możliwe, że Kayah pomyliła się albo ktoś pomylił się w redakcji Zwierciadła. Nie chce mi się wierzyć, żeby tak istotny dla historii gier komputerowych fakt był przemilczany w internecie. Może doszło do jakiegoś nieporozumienia? Niestety nie mam możliwości napisania maila do Kayah i zapytania: "Kayah jak to było dokładnie z twoim ojcem i grą ping-pong"?

 

Kayah

 

A może Wy coś wiecie na ten temat? Może ktoś ma jakiegoś starego Bajtka, w którym jest wzmianka o tym? Może to szukanie sensacji, ale gdyby to wszystko okazało się prawdą to jest to naprawdę powód do dumy: Polak, ojciec słynnej wokalistki Kayah miał bardzo istotny wkład w światowy rozwój gier wideo.

sobota, 03 października 2009
Mam talent i gry :)

Właśnie oglądam z moją dziewczyną nową edycję "Mam talent" i moje czujne oko zauważyło, że jedna z jurorek, Agnieszka Chylińska, jest w bardzo fajnej koszuleczce z logo gry "The Sims".

Zawsze miło zobaczyć jak osoba publiczna pokazuje, iż gra w gry komputerowe. Może parę osób zauważy, że w gry nie grają tylko dzieciaki, ale także osoby powszechnie szanowane.

Oto ta koszuleczka :

 

Chylinska i sims

The Sims Mam Talent

Ps. Wiem, wiem, wiem, że Electronic Arts wynajeło Chylińską, by była twarzą nowej serii Simsów. Ale i tak fajnie, że pokazała się w takim stroju.

PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja