RSS
czwartek, 31 marca 2011
Czy system PEGI działa?
Rozmówca A: Ja to sprzedaje swoje Playstation 2 i dla małego kupuje Pegasusa. Rozmówca B: Czemu konsola się popsuła ? Rozmówca A: Nie, działa. Ale mój 5 letni syn nie potrafi grać w te gry. Na Pegasusie naciskasz "Fire i grasz", a tutaj [na Playstation 2] tak łatwo nie ma. Takiej oto rozmowy ostatnio byłem świadkiem. A co to ma wspólnego z systemem PEGI? Ano już tłumaczę.

PEGI

poniedziałek, 28 marca 2011
Jednak Bulletstorm nie dał rady!
Była nie powtarzalna szansa, żeby polska gra weszła na światowe salony i to w dziedzinie FPS'ów. Co prawda wcześniej polskie gry odnosiły sukcesy, ale żadna z nich nie startowała w tak prestiżowej konkurencji. Fajne pomysły, dobre wykonania, wszystkie trzy platformy, wysoki budżet. Miało być pięknie, a wyszło kiepsko.

Bulletstrom vs Killzone 3

poniedziałek, 21 marca 2011
Obrazek Dnia: Skarpetki dla prawdziwych hardcorowych graczy
Zawsze zazdrościłem, że na "zachodzie" można kupić różnego rodzaju ubrania w stylistyce retro games. Koszulki, bluzy spodnie, co tylko dusza zapragnie. Tym bardziej miło mi Was poinformować, że i u nas, takie rzeczy się pojawiły:)

Skarpetki

piątek, 18 marca 2011
We Dare - po co to komu ?
Gry komputerowe nie mają najlepszego PR w społeczeństwie. Wielu uważa, że właśnie one są odpowiedzialne za przemoc, uzależnienia młodzieży i wszystko co złe dzieje na tym świecie z ludźmi. Poprzez takie opinie dochodzi do sytuacji, że innym wolno więcej a twórcom gier wolno o wiele mniej. Gdyby nie było mało kłopotów, firma Ubi Soft wypuszcza grę, która będzie pożywka dla wszystkich przeciwników gier komputerowych. Mowa o grze "We Dare".

We Dare

środa, 16 marca 2011
PSN+ Czy warto się w to bawić?
Pierwszą różnicą między X-Boxem 360 a Playstation 3 jest fakt, że w tym pierwszym trzeba opłacać roczny abonament, a przy drugiej konsoli przez długi czas nie było trzeba wydawać dodatkowej kasy korzystając z konta sieciowego. Do dzisiaj nadal nie trzeba, ale firma Sony zaproponowała użytkownikom dodatkowe funkcje dostępne za opłatą. Wszystko zostało ukryte pod nazwą Playstation Plus. Czy warto wydawać na to pieniądze i czy jest to tak fajne, jak zapewnia to Sony - dowiecie się z tego artykułu.

Playstation Network Plus

PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja