RSS
wtorek, 30 listopada 2010
"To były czasy": odcinek 05: Było takie szczególne miejsce w Warszawie
Miałem opisywać swoje wspomnienia co tydzień, ale zanotowałem lekką
przerwę. Mam nadzieję, że to już ostatni raz, jednak chyba sami wiecie jak to czasami jest...

Dzisiaj chciałbym Wam opowiedzieć o jednym bardzo szczególnym miejscu w Warszawie. Jak dla mnie to miejsce miało ogromny wpływ na rozwój mojej osoby i ogólnie informatyki w tym kraju. Tym miejscem była słynna giełda na ulicy Grzybowskiej.
czwartek, 25 listopada 2010
Szybki Komentarz - Konferencja CDProjekt
O konferencji już zapewne czytaliście w różnych możliwych artykułach i videorealacjach. My też tam byliśmy, relacjonowaliśmy wszystko Live na Facebooku więc teraz przyszedł czas na kilka słów komentarza z mojej strony. Więc generalnie dostaniecie w pigułce najważniejsze, rzeczy na które zwróciłem uwagę.
środa, 24 listopada 2010
Nocna premiera Assasin
Nocna premiera Assasin's Creed Brotherhood

Nie będę ukrywał, że do tej imprezy podchodziłem dosyć sceptycznie. Nocna premiera gry w Polsce? To nie może się udać. Myślałem, że albo nikt nie przyjdzie, albo to będzie wielka organizacyjna katastrofa. Zawsze chciałbym się tak miło rozczarowywać, jak podczas środowego wieczoru.

sobota, 13 listopada 2010
Takie listy motywują

Niedawno dostaliśmy bardzo miły list z Księgarni Naukowej im. Bolesława Prusa.

Księgarnia Prus

 

Witam serdecznie,

nie ukrywamy, że post na blogu gamesworld pt. „Obrazek Dnia: Cała masa obrazków z retro wystawy”  sprawił ogromną radość całemu personelowi księgarni. Bardzo chcielibyśmy polecić go na naszej stronie na facebooku, żeby mieli okazję przeczytać go nasi czytelnicy. Czy zgadzają się Państwo, żebyśmy wykorzystali zdjęcie z wystawy zamieszczone na Państwa blogu jako miniaturę w poście na facebooku? Jeszcze raz dziękuję, że docenili Państwo naszą pracę i zamiłowanie do technologii w stylu retro.

Zapraszam serdecznie na naszą stronę:

http://www.facebook.com/pages/Warszawa/Glowna-Ksiegarnia-Naukowa-im-B-Prusa/358737103569?ref=ts

pozdrawiam,

Jacek Weichert

Nie będę ukrywał, że bardzo ucieszył nas ten list i motywuje do dalszej pracy.


piątek, 12 listopada 2010
Podsumowanie akcji "GamesWorld pyta kandydaci na prezydenta Warszawy odpowiadają !"

Wraz z kampanią samorządową postanowiliśmy przepytać kandydatów na Prezydenta Warszawy na temat wspierania branży gier video w tym mieście. Czemu akurat Warszawa ? Odpowiedź jest prosta. Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że na Śląsku i w Krakowie w jakiejkolwiek formie ta dziedzina gospodarki jest wspierana.

Zadaliśmy pytania wszystkim kandydatom na ten urząd, ale tylko troje nam odpowiedziało. w tym momencie warto im podziękować za to, że podzielili się z nami swoją opinią na ten temat. Z pozostałymi, albo nie udało nam się skontaktować, albo stwierdzili, że nie ma sensu odpowiadać.

Pytania były następujące:
1. Czy gra Pan/Pani w gry komputerowe i co Pan/Pani sądzi o nich?

2. Czy planuje Pan/Pani jakieś ułatwienia dla warszawskich firm tworzących gry komputerowe, jak to ma miejsce w innych krajach?

3. Na dzień dzisiejszy gry komputerowe zarabiają więcej niż kino. Polskie gry są bardziej dostrzegane na zachodzie niż polskie filmy. W Warszawie są szkoły filmowe, ale uczelni kształcących twórców gier nie ma. Czego nie można powiedzieć o Krakowie albo o Śląskim ośrodku akademickim. Czy Pan/Pani zamierza coś z tym zrobić? Jakie jest Pan/Pani stanowisko w tej sprawie ?

4.Chciałbym poznać opinie na temat: czy gry mają dobry czy zły wpływ na młodzież?

Tutaj publikujemy cytaty z wypowiedzi które zwróciły naszą uwagę:

Kandydat Czesław Bielecki w bardzo ciekawy sposób odpowiedział na ostatnie czwarte pytanie :

Czesław BieleckiNajważniejsze, żeby świat wirtualny nie zawładnął realnym. Mając to na uwadze młody człowiek może z gier komputerowych czerpać wiedzę, doskonalić dzięki nim przydatne umiejętności. Cenię gry strategiczne takie jak np. Age of Empires, która wymaga wytrwałości, a także pewnego zmysłu planisty. Z kolei gry zespołowe w sieci uczą współpracy, a wiele gier tematycznych pozwala w bardziej atrakcyjny sposób przyswajać wiedzę szkolną np. z zakresu historii czy geografii.
Oczywiście wszystko z umiarem i świadomością granicy rzeczywistości :)


Całość znajdziecie tutaj

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz w interesujący sposób odpowiedziała na pytanie trzecie:

Hanna Gronkiewicz WaltzJednym z priorytetów nadchodzącej kadencji będzie wspieranie kapitału intelektualnego i kreatywnego w zakresie nowych technologii. Rozpoczynamy już konkretne działania w tym kierunku – między innymi stworzymy centrum przedsiębiorczości, które wspierać będzie młode przedsiębiorstwa z sektora kreatywnego. Jeżeli chodzi o szkolnictwo wyższe to decydowanie o kierunkach nauczania nie jest kompetencją prezydenta miasta, ponieważ nie nadzoruje on ośrodków akademickich.

Całość znajdziecie tutaj

Pan Wojciech Olejniczak ciekawe odpowiada na pytanie numer dwa:

 

Wojciech Olejniczak


W nadchodzących latach w Polsce będzie istniała zasadnicza potrzeba prowadzenia polityki rozwojowej mającej na celu zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki, między innymi poprzez tworzenie innowacji i kreatywnych miejsc pracy.  Jako prezydent stolicy chciałbym współpracować ze wszystkimi przedstawicielami biznesu, zatem będę również otwarty na propozycje pochodzące od przedstawicieli branży producentów gier komputerowych.

Całość znajdziecie tutaj


Zachęcam do przeczytania wszystkich wywiadów i wyciągnięcia wniosków.
Z naszej strony mamy nadzieje, że kandydatom na urząd Prezydenta Warszawy zwróciliśmy uwagę na branże gier komputerowych.

GamesWorld pyta kandydaci na prezydenta Warszawy odpowiadają! Głos ma Pan Wojciech Olejniczak!

Na nasze pytania dotyczące branży gier odpowiedział kolejny polityk startujący na urząd Prezydenta Warszawy. Po tym jak uzyskaliśmy odpowiedź od Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz od Pana Czesława Bieleckiego, przyszedł czas na Pana Wojciecha Olejniczaka.

 

Wojciech Olejniczak

Zapraszam do lektury:

1. Czy gra Pan w gry komputerowe i co Pan sądzi o nich?

Nie gram w gry komputerowe. Przede wszystkim brakuje mi na to czasu i wolę spędzać czas wolny aktywnie, dużo biegam, jeżdżę na rowerze. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że jestem na bieżąco z grami komputerowymi - mam syna, który ma 10 lat i lubi tą formę rozrywki. :)

2. Czy planuje Pan jakieś ułatwienia dla warszawskich firm tworzących
gry komputerowe, jak to ma miejsce w innych krajach?


W nadchodzących latach w Polsce będzie istniała zasadnicza potrzeba prowadzenia polityki rozwojowej mającej na celu zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki, między innymi poprzez tworzenie innowacji i kreatywnych miejsc pracy.  Jako prezydent stolicy chciałbym współpracować ze wszystkimi przedstawicielami biznesu, zatem będę również otwarty na propozycje pochodzące od przedstawicieli branży producentów gier komputerowych.

3. Na dzień dzisiejszy gry komputerowe zarabiają więcej niż kino. Polskie gry są bardziej dostrzegane na zachodzie niż polskie filmy. W Warszawie są szkoły filmowe, ale uczelni kształcących twórców gier nie ma. Czego nie można powiedzieć o Krakowie albo o Śląskim ośrodku akademickim. Czy Pan zamierza coś z tym zrobić? Jakie jest Pan stanowisko w tej sprawie ?

Tak jak powiedziałem, uważam, iż absolutnie powinniśmy się przestawić na gospodarkę innowacyjną, wspierającą kreatywne działania, więc i w tą stronę powinno iść kształcenie młodych ludzi.
Niestety decyzja o tworzeniu nowych kierunków studiów zupełnie nie leży w kompetencji prezydenta miasta, a władz uczelni.


4.Chciałbym poznać opinie na temat: czy gry mają dobry czy zły wpływ na młodzież?

Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Gra grze nie jest równa. Jedne gry pomagają rozwinąć umiejętności, pobudzają wyobraźnię i są twórcze, inne są pełne przemocy i wzbudzają w dzieciach agresję. Gra na Playstation (czy innych konsolach) to świetna zabawa. Nie ma nic złego w graniu w FIFĘ, czy PES. Problem pojawia się, gdy jest to dla dziecka jedyna forma kontaktu ze sportem.

Chcieliśmy skontaktować, się ze wszystkimi kandydatami, ale nie jest to takie proste. Nie którzy nie mają strony www a inni pomimo wielu naszych prób nie odpowiadają na nasze listy.

 

wtorek, 09 listopada 2010
GamesWorld pyta kandydaci na prezydenta Warszawy odpowiadają! Ciąg dalszy!

Po tym jak kandydatka na urząd Prezydenta Warszawy odpowiedziała nam na nasze pytania, przyszedł czas na kolejnego kandydata, który chciał wypowiedzieć się w tej kwestii.

Zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu, którego nam udzielił kandydat na Prezydenta Warszawy Pan Czesław Bielecki.

Czesław Bielecki

1.Czy gra Pan w gry komputerowe i co Pan sądzi o nich?

Nie gram w gry komputerowe, ale zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi, może to być pasjonujące zajęcie.

2.Czy planuje Pan jakieś ułatwienia dla warszawskich firm tworzących
gry komputerowe, jak to ma miejsce w innych krajach?


Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy z chęcią wysłucham opinii ekspertów na ten temat. Jestem otwarty na propozycje i sugestie przedstawicieli branży gier komputerowych w naszym mieście. Natomiast, podobnie jak w innych kwestiach, nie zamierzam, w przeciwieństwie do moich kontrkandydatów, składać obietnic bez pokrycia.

3.Na dzień dzisiejszy gry komputerowe zarabiają więcej niż kino. Polskie gry są bardziej dostrzegane na zachodzie niż polskie filmy. W Warszawie są szkoły filmowe, ale uczelni kształcących twórców gier nie ma. Czego nie można powiedzieć o Krakowie albo o Śląskim ośrodku akademickim. Czy Pan zamierza coś z tym zrobić? Jakie jest Pan stanowisko w tej sprawie ?

Inicjatywa międzyuczelnianych studiów w zakresie projektowania i wytwarzania gier komputerowych to novum w naszej części Europy. Wiem, że od kilku dobrych lat w naszym kraju było zainteresowanie tego typu kierunkiem studiów wyższych. Tym niemniej w kompetencji prezydenta miasta nie leży podejmowanie decyzji o kierunkach kształcenia. Chociaż taki pomysł warszawskich uczelni zyskałby moją aprobatę.

4.Chciałbym poznać opinie na temat: czy gry mają dobry czy zły wpływ
na młodzież?


Najważniejsze, żeby świat wirtualny nie zawładnął realnym. Mając to na uwadze młody człowiek może z gier komputerowych czerpać wiedzę, doskonalić dzięki nim przydatne umiejętności. Cenię gry strategiczne takie jak np. Age of Empires, która wymaga wytrwałości, a także pewnego zmysłu planisty. Z kolei gry zespołowe w sieci uczą współpracy, a wiele gier tematycznych pozwala w bardziej atrakcyjny sposób przyswajać wiedzę szkolną np. z zakresu historii czy geografii.
Oczywiście wszystko z umiarem i świadomością granicy rzeczywistości :)

Dziękujemy za tą wypowiedź i czekamy na kolejnych kandydatów, którzy odpowiedzą na nasze listy.

 

 

sobota, 06 listopada 2010
Obrazek dnia: nie grajcie w Dance Central nago

albo jeśli już musicie, przynajmniej się tak głupio nie tłumaczcie....

21:19, don_wroc_love
Link Komentarze (1) »
piątek, 05 listopada 2010
Specjalny prezent dla fanów Legii Warszawa z okazji premiery Fotball Manager 2011

Z okazji premiery gry Fotball Manager przygotowaliśmy dla was małą niespodzianką, którą są trzy taktyki do tej właśnie gry.

Wszystkie taktyki zostały przygotowane przez MarioWolfa [wywiad z nim znajdziecie tu i tu], który na codzień jest oficjalnym reasercherem Legii Warszawa w grze FM 2011

Taktyka 01(4-2-3-1)

Taktyka 02(4-4-2)

Fotball Manager 2011

Pierwsze dwie taktyki to takie, które na codzień korzysta trener Maciej Skorża. Jednak wiadomo, że trener warszawiaków nie spełnia oczekiwań kibiców, więc naszego eksperta poprosiliśmy o stworzenie czegoś dodatkowego.

Taktyka 03 (4-2-3-1) best

Dlatego powstała też trzecia taktyka, która jest bardzo dobra dla FM 2011 i pomoże wam odnieść sukcesy w tej grze prowadząć Legię.

Dla wszystkich miłośników młodych talentów przedstawiamy tą oto listę młodych legionistów na których warto zwrócić uwagę:

Furman

Szumaski

Lisiecki

Wolski

Efir

Wszystkich warto ustawić obok Kucharczyka w ataku.

Pamiętajcie, że tak jak w rzeczywistości Astiz, Choto oraz Kiełowicz są kontuzjowani na początku sezonu.

Maciej Skorża

 

Życzmy powodzenia w rozgrywkach ligowych.

Rozumiem oburzenie niektórych, że pomyśleliśmy o kibicach Legii a o innych zapomnieliśmy.

Gdyby w komentarzach znalazły by się prośby o taktyki danej drużyny polskiej ekstraklasy to może udałoby się coś załątwić.

czwartek, 04 listopada 2010
Filmik na dziś: Problemy małżeńskie

Nie wiem jak to skomentować. Komuś się chyba nudziło. Ja do końca tego nie ogarniam. Zaczeło się od wielkiej miłości, w pewnym momeńcie pojawiły się czerwone majtek a skończyło się na doniesieniu do prokuratury za posiadanie nielegalnego oprogramowania

To jest dowód, że żony mogą być skutecznym orężem do walki z piractwem :)

Kto daje pieniądze na takie rzeczy ?

 

 
1 , 2
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja