Blog > Komentarze do wpisu
Przyznajemy nagrody za 2010 rok
Właśnie pożegnaliśmy rok 2010, który dla graczy był rokiem bardzo dobrym. Na wszystkie platformy - a mówię tutaj o PC, Wii, Xboxie oraz PS3 - wyszły bardzo dobre i zarazem ciekawe tytuły. Redakcja bloga Gamesworld wraz z przyjaciółmi z "Nieczystych zagrywek" postanowiła przyznać nagrody w trzech kategoriach: -Gra roku -Wydarzenie roku oraz - Niewypał roku. Wybór w szczególności gry roku był naprawdę bardzo ciężki i życzę sobie,by ten wybór był jeszcze trudniejszy, gdy będziemy przyznawać nagrody za rok 2011.

Ja, Don_wroc_love oraz DawidSM przeprowadziliśmy w naszym gronie dyskusję na temat powyższych kategorii. Każdy z nas mógł wytypować jedną pozycję w każdej z kategorii i podać kilka pod dyskusję. Nasi przyjaciele z "Nieczystych zagrywek", w osobach Tomasza Pstrągowskiego z komiksomania.pl, Michała Piwowarczyka z gry.wp.pl, Dominik Gąski z
imperiumgier.wp.pl, zrobili specjalnego podcasta dla nas, ze swoimi przemyśleniami na temat roku 2010 i swoimi nominacjami. Możecie wysłuchać go tutaj :

 

 

Gra roku


Nominowani:

Mass Effect 2

Mass Effect 2 - za świetną space operę z dużą ilością walki. Wyborymają naprawdę realny wpływ na to, co się dzieje w galaktyce. Gra nie pozwala się nudzić, no i masz uczucie, że robisz coś mega wielkiego. Dla mnie bomba.

Enslaved


Enslaved - niespodziewanie, bez wielkich zapowiedzi i krzykliwej kampanii reklamowej, wyszła gra absolutnie urzekająca. Ładna, wciągająca i opowiadająca świetną historię. Udowadniająca, że nie wszyscy traktują graczy jak idiotów, którym trzeba wyłożyć wprost każdą oczywistość. Fakt, że nieco niedopracowana, ale bohaterowie, dialogi i finał całkowicie te usterki rekompensują.

Red Dead Redemption


Red Dead Redemption - już niedługo omawiając atmosferę schyłkowości w kulturze na lekcjach języka polskiego będzie można jednym tchem wymienić - obok "Pana Tadeusza" - coś z naszej działki - "Red Dead Redemption". Rockstar to firma z ambicjami i nie wystarczy im stworzenie świetnej, otwartej gry powiadającej o Dzikim Zachodzie - oni muszą dodać warstwy znaczeniowe, które nie przyszłyby do głowy wyrobnikom branżowym, kopiującym tylko wzorce wprowadzane przez innych. Western już dawno przestał być gatunkiem (filmowym) samym w sobie, zmieniając się w swoisty komentarz metagatunkowy i w końcu ukazała się gra, odważnie zabierająca głos w dyskusji, zamiast tylko pokazywać odrywane głowy i latające członki.


Zwycięzcą w tej kategorii zostaje:


RED DEAD REDEMPTION

Red Dead Redemption


Za to, że RockStar Games pokazało graczom jak rozbudowana gra być może i powinna. Chciałbym - i Wam tego również życzę - by wszystkie gry wydane w 2011 miały takie rozmach, jak RDR.


Wydarzenie roku


Nominowani:

Nintendo 3DS


Zapowiedź Nintendo 3DS - zdaniem wielu rok 2011 może być kolejnym rokiem Nintendo. W roku 2010 3DS zelektryzował wszystkich samą zapowiedzią, a wroku 2011 możemy się znowu spodziewać informacji o brakach w dostawach tego urządzenia do sklepów, spowodowanych ogromnym popytem.

We Want Live


We Want Live/X Box live w Polsce - Za to, że grupa osób zmobilizowała
się, żeby walczyć o swoje interesy, czyli o wprowadzeniu Live'a do
Polski. Zostali oni zmobilizowani poprzez wyjątkowo nieudaną akcję
Microsoftu "Nie przerabiam nie kradnę", którą zostanie wpisana do
podręczników pod hasłem "jak nie robić akcji marketingowych", ale fakt
jest faktem, że w czerwcu Microsoft zapowiedział, że Live'a pojawi się w Polsce. Pozostaje tylko pytanie ,ile w tym zasługi We Want Live, a ile łaski Microsoftu.


Zwycięzcą w tej kategorii zostaje:


INICJATYWA GRACZY WE WANT LIVE


Za to, że pokazali, jak szybko można się zjednoczyć i mówić jednym głosem oraz stawiać warunki gigantowi Microsoft.


Niewypał roku


Nominowani:

gog


GOG.com - Za to w jaki sposób ten serwis przeszedł z bety do pełnej wersji i za fatalną akcję promocyjną wykonaną przez CD Projekt

PS Move


Move i Kinect - za to, że nie pojawiła się żadna gra przeznaczona dla bardziej wymagających graczy. Na dzień dzisiejszy wybór gier na Wii, a na Move i Kinecta nie jest zbytnio zróżnicowany. Mam nadzieję, że w 2011 roku to się zmieni. Fail jest za to, że obie technologie nie są  przeznaczone dla wymagających graczy, a tylko dla "niedzielnych konsolowców".

X Box Live

Live w Polsce - za to, w jaki sposób została ta usługa odpalona. Miało być pięknie i bezproblemowo, a jak wyszło... to wszyscy pamiętają.


Zwycięzcą w tej kategorii zostaje:

LIVE W POLSCE


Gdy wprowadza się jakąś usługę o 5 lat za późno, to można zrobić to w sposób perfekcyjny. Microsoft miał naprawdę sporo czasu, aby wszystko przygotować, sprawdzić i wprowadzić bez najmniejszych problemów. Jak wszyscy widzieli - nie podołali temu zadaniu.


To wszystko w naszych pierwszych nagrodach podsumowujących rok 2010.  Dziękuję za pomoc "nieczystym zagrywkom". Za rok też przyznamy nagrody. Może pojawią się nowe kategorie, a na pewno postaramy się, żeby w głosowaniu brało udział jeszcze więcej osób. Do zobaczenia za rok :)

poniedziałek, 03 stycznia 2011, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
t4n
2011/01/03 18:25:52
Zgadzam się z tym co wytypowaliście - to był prawidłowy wybór.
-
grytyczny
2011/01/03 20:17:37
Chciałbym dołączyć się do dyskusji, ale... nie ukończyłem jeszcze ani jednego tytułu z 2010 :-D (ale jestem bliski zmiany tego). Choć nie lubię pozycji w stylu GTA, w ogóle z dystansem podchodzę do gier akcji, w RDR nawet bym sobie zagrał, nie powiem. Poczekam na nową generacje konsol, wtedy kupię PS3 za pół ceny i grę za grosze ;-).
-
2011/01/03 23:31:09
zapomniales nominowac podcast roku. no ale pewnie dlatego, ze tu jestesmy bezkonkurencyjni :)
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja