Blog > Komentarze do wpisu
Jak się Larze Croft twarz zmieniała

Już na wstępie mówię, że w Tomb Raider grałem może maksymalnie pięć minut.
Wynika to z tego, że gdy gra była na topie, to ja byłem radykalnym Amigowcem i gardziłem nią. No, ale tym bardziej ucieszyła mnie najnowsza okładka czasopisma "gameinformer", na której zobaczyliśmy nową twarz Lary Croft i chyba to jest to, czego wszyscy szukali.

Lara Croft Gameinformer

Z Larą zawsze był kłopot. Jakby nie patrzeć jest to pierwsza postać z gry komputerowej, która jako kobieta zrobiła światową karierę. Nawet pojawiła się w wersji komputerowej na okładce czasopism dla dżentelmenów. Chociaż na początku Lara nie wyglądała za specjalnie i
posiadała mniej niż 300 trójkątów.

Lara Croft 300 faców

Od samego początku dla graczy stała się symbolem seksu. To nawet nie symbol, tylko kobieta idealna. W ekspresowym tempie zdobyła ogromną popularność i od tamtej pory kobieta trzymająca dwa pistolety i posiadająca warkocz stała się Larą Croft. Odkrycie Lary można chyba porównać ze znalezieniem Wenus z Willendorfu. Tylko, że w cyfrowym
świecie.

Wenus


Wraz z radosnym rozwojem naszej bohaterki oprócz przybywania faców, przybywało także pomysłów, by znaleźć jej ludzki odpowiednik, a przecież oryginalna Lara była wymysłem grafika i nie miała jakiegoś pierwowzoru, chociaż o to trzeba by było spytać grafika. Ten błąd trzeba było jak najszybciej naprawić. Ktoś musiał zagospodarować nasze wyobrażenia dotyczące wyglądu Lary w rzeczywistości. Nasze cierpienie nie mogło trwać za długo, dlatego producenci z Hollywood wpadli na super pomysł: "Zrobimy film na podstawie gry komputerowej", i pewnie z dwa dni się zastanawiali, kto ma zagrać postać naszej bohaterki. Padło na Angelinę Jolie...............
Przed napisaniem tego artykułu zrobiłem research dotyczący tego, czy Angelina Jolie to odpowiednia osoba do bycia Larą Croft. No bo nie to, że Lara Croft jest Angeliną! To Angelina miała być Larą. Ot, taka różnica. Wniosek z mojej ankiety jest jeden: Angelina Jolie pasuje do Lary jak Geforce 5 do ZX Spectrum. Jedyną łączącą je cechą jest to, że obie są kobietami. Angelinę poznałem w innym filmie, związanym z komputerami - byli to słynni "Hakerzy" i już tam słabo pasowała do granej postaci, która była przecież bardzo dobrą hackerką. No, ale wróćmy do Lary. Pod tym, że Angelina jest słabą Larą, podpisuje się w całości. Filmowa wersja ma za duże usta [czy je da się wykryć na radarze], ma coś nie tak z cała twarzą, zero ciepła i gorszą figurę. No i ten styl bycia i poruszania się. Czy ona widziała, z jaką gracją Lara porusza się po ekranie komputera ? Co gorsze - każda sławna kobieta by chciała z nią pójść do łóżka. A prawdziwa Lara sypia tylko z facetami :)
Próbowano nam przez lata wcisnąć, że ta osoba z ustami jak opony do traktora to Lara, jaką my wszyscy chcieliśmy. Ja nie chciałem, więc do kina na Tomb Raidera nie chodziłem. Gdy już myślałem, że moje wnuki będą kojarzyć Larę Croft tylko z Angeliną, nadeszła nowa nadzieja w
postaci okładki angielskiego "Gameinformera".

Lara Croft Gameinformer

Zobaczyłem na niej dziewczynę, która 100 razy bardziej podoba mi się, niż ta cała filmowa wersja. Ona ma coś w sobie, jest sympatyczniejsza i jakoś ta broń lepiej do niej pasuje. No i to spojrzenie. Przeglądając komentarze dochodzę do wniosku, że nie jestem osamotniony w tym sądzie. Może jak za 10 lat zrobię znowu mini ankietę na temat tego, co ludzie sądzą o dzisiejszej Larze, to może każdy powie, że nie wyobraża sobie innej.  Pozostaje pytanie: czy to prawdziwa modelka czy znowu wymysł grafików?
Mam nadzieję, że nowa Lara w bardzo szybkim tempie wyprze Angelinę Jolie jako osobę kojarzoną z tą grą i z postacią Lary. Nowa gra będzie super i każdy będzie happy. Bez żadnych wyrzutów sumienia żegnam stary symbol i z przyjemnością witam nowy.
A może ktoś z czytelników zna lepszą aktorkę czy modelkę, która bardziej pasuje jako uosobienie Lary? Czekam na propozycje. Zgłaszam swoją propozycję, a kto zgadnie kto to jest, ten jest dobry :)

Zagadka


ps. Angelina miała jeszcze jeden problem. Wydobywała z naszych kobiet ogromne pokłady złości, a niektóre nawet były o nią zazdrosne. Miejmy nadzieję, że nowa Lara będzie bardziej tolerowana przez nasze dziewczynyi żony.
ps2. Żeby nie wyszło, że jestem męskim szowinistą! Mam nadzieję, że dziewczęta, grające w gry, bardziej będą się utożsamiały z nową Larą  niż z tą starą. Przecież kto normalny ma takie usta?
ps3.Chociaż ten artek był głównie o Angelinie, a ona nie występowała w grze, a w filmie, to kto pamięta jak prawdziwa Lara wyglądała? Tak dla przypomnienia.

piątek, 10 grudnia 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Hurrdurr, 195.150.163.*
2010/12/12 15:51:42
Phew, Sasha Gray, też mi zagadka dla kogoś, kto chociaż raz był na 4chanie... ;)
-
Gość: pstraghi, *.limes.com.pl
2010/12/14 13:25:21
Phew, Sasha Gray, też mi zagadka dla kogoś, kto chociaż raz się masturbował...;)
-
Gość: bri, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/04 22:31:49
Jakby to guru_samowaru powiedział - bardzo słaby ten post.
Bo jak się w końcu zmieniała twarz Lary przez te lata? Co za sztuka pokazać pierwszą wersję, ostatni projekt i laskę z pornoli - to ma być ewolucja wizerunku panny Croft.
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja