Blog > Komentarze do wpisu
Podsumowanie akcji "GamesWorld pyta kandydaci na prezydenta Warszawy odpowiadają !"

Wraz z kampanią samorządową postanowiliśmy przepytać kandydatów na Prezydenta Warszawy na temat wspierania branży gier video w tym mieście. Czemu akurat Warszawa ? Odpowiedź jest prosta. Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że na Śląsku i w Krakowie w jakiejkolwiek formie ta dziedzina gospodarki jest wspierana.

Zadaliśmy pytania wszystkim kandydatom na ten urząd, ale tylko troje nam odpowiedziało. w tym momencie warto im podziękować za to, że podzielili się z nami swoją opinią na ten temat. Z pozostałymi, albo nie udało nam się skontaktować, albo stwierdzili, że nie ma sensu odpowiadać.

Pytania były następujące:
1. Czy gra Pan/Pani w gry komputerowe i co Pan/Pani sądzi o nich?

2. Czy planuje Pan/Pani jakieś ułatwienia dla warszawskich firm tworzących gry komputerowe, jak to ma miejsce w innych krajach?

3. Na dzień dzisiejszy gry komputerowe zarabiają więcej niż kino. Polskie gry są bardziej dostrzegane na zachodzie niż polskie filmy. W Warszawie są szkoły filmowe, ale uczelni kształcących twórców gier nie ma. Czego nie można powiedzieć o Krakowie albo o Śląskim ośrodku akademickim. Czy Pan/Pani zamierza coś z tym zrobić? Jakie jest Pan/Pani stanowisko w tej sprawie ?

4.Chciałbym poznać opinie na temat: czy gry mają dobry czy zły wpływ na młodzież?

Tutaj publikujemy cytaty z wypowiedzi które zwróciły naszą uwagę:

Kandydat Czesław Bielecki w bardzo ciekawy sposób odpowiedział na ostatnie czwarte pytanie :

Czesław BieleckiNajważniejsze, żeby świat wirtualny nie zawładnął realnym. Mając to na uwadze młody człowiek może z gier komputerowych czerpać wiedzę, doskonalić dzięki nim przydatne umiejętności. Cenię gry strategiczne takie jak np. Age of Empires, która wymaga wytrwałości, a także pewnego zmysłu planisty. Z kolei gry zespołowe w sieci uczą współpracy, a wiele gier tematycznych pozwala w bardziej atrakcyjny sposób przyswajać wiedzę szkolną np. z zakresu historii czy geografii.
Oczywiście wszystko z umiarem i świadomością granicy rzeczywistości :)


Całość znajdziecie tutaj

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz w interesujący sposób odpowiedziała na pytanie trzecie:

Hanna Gronkiewicz WaltzJednym z priorytetów nadchodzącej kadencji będzie wspieranie kapitału intelektualnego i kreatywnego w zakresie nowych technologii. Rozpoczynamy już konkretne działania w tym kierunku – między innymi stworzymy centrum przedsiębiorczości, które wspierać będzie młode przedsiębiorstwa z sektora kreatywnego. Jeżeli chodzi o szkolnictwo wyższe to decydowanie o kierunkach nauczania nie jest kompetencją prezydenta miasta, ponieważ nie nadzoruje on ośrodków akademickich.

Całość znajdziecie tutaj

Pan Wojciech Olejniczak ciekawe odpowiada na pytanie numer dwa:

 

Wojciech Olejniczak


W nadchodzących latach w Polsce będzie istniała zasadnicza potrzeba prowadzenia polityki rozwojowej mającej na celu zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki, między innymi poprzez tworzenie innowacji i kreatywnych miejsc pracy.  Jako prezydent stolicy chciałbym współpracować ze wszystkimi przedstawicielami biznesu, zatem będę również otwarty na propozycje pochodzące od przedstawicieli branży producentów gier komputerowych.

Całość znajdziecie tutaj


Zachęcam do przeczytania wszystkich wywiadów i wyciągnięcia wniosków.
Z naszej strony mamy nadzieje, że kandydatom na urząd Prezydenta Warszawy zwróciliśmy uwagę na branże gier komputerowych.

piątek, 12 listopada 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: masmm, *.nsystem.pl
2010/11/12 22:33:48
Hmm. Bielecki jednie z sensem mówi.

A to czy powstają kierunki na uczelnia, to nie zależy od prezententów miast, tylko rektorów. W Krakowie, na moim wydziele mam troche zajęć z ludźmi na kierunku gier komputerowych, i niestety zbyt zachwycający poziom to nie jest.

TO samo z ułatwieniami dla branży. Państwo nie powinno się wtrącać w żadną działalność gospodarczą. Jeśli jak sami piszecie, branża ta przynosi duże zyski, to się nie martwcie i sobie ta branża poradzi i rozwinie. W jaki sposób mieli by im pomagać? Przez opodatkowanie innych firm? Jakim prawem. Już lepiej wszystkim ułatwić formalności, zmniejszyć obciążenia, czas na załatwianie biurokratycznych spraw, ułatwić tworzenie nowych budynków, biur , mieszkań, bo tak coś się może rozwinie, a nie doraźne zastrzyki, które zostaną rozchulane na nie wiadomo co.
-
branza_gier
2010/11/12 22:47:30
@masmm
O Krakowie już nie długo napiszemy obszerny artykuł.
Co do drugiej części twojego komentarza to powiem tak. Jeśli Państwo wspiera kręcenie filmów to czemu miałoby nie wspierać robienie gier. Narzekamy, że nikt na "zachodzie" nie wie o Powstaniu Warszawskim ? Zróbmy grę to na pewno się dowiedzą i uwierzą w taka wersję historii jaką im przedstawimy. Chyba, że wolimy, żeby to inni zrobili za nas.
Pozdrawiam ciepło
-
2010/11/13 08:23:39
Bielecki chyba najbardziej ogarnął temat ale nie w ten sposób w jaki bym sobie życzył - troszkę za bardzo skupił się na straszeniu grami. Hanka i Olejniczak to popchnęli standardową gadkę o wspieraniu biznesu bo pewnie za bardzo nie wiedzą o co chodzi - dobrze, że nie straszyli za bardzo.

@masmm

A dlaczego nie powinno się wtrącać? Jeśli Państwo chce osiągnąć jakieś konkretne efekty to nie może po korwinistycznemu zostawić podwórka by dzieci hasały i rozrabiały, musi je w jakiś sposób ogrodzić, pomóc słabszym dzieciakom, przytemperować najbardziej rozwydrzonych itp.
-
Gość: Level UP, *.play-internet.pl
2013/04/24 20:31:24
Halo!!!

Jak się z Wami skontaktować?

Otwieramy lokal z konsolami w Warszawie i chcę was zaprosić na otwarcie dla VIPów. Będzie trochę prasy i teamów developerskich ( w sumie ok. 100 osób) proszę o kontakt na level.up.bar@gmail.com
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja