Blog > Komentarze do wpisu
Nocna premiera Assasin
Nocna premiera Assasin's Creed Brotherhood

Nie będę ukrywał, że do tej imprezy podchodziłem dosyć sceptycznie. Nocna premiera gry w Polsce? To nie może się udać. Myślałem, że albo nikt nie przyjdzie, albo to będzie wielka organizacyjna katastrofa. Zawsze chciałbym się tak miło rozczarowywać, jak podczas środowego wieczoru.

Podróż i Party Place:

Cała premiera miała się odbyć w sklepie Empik na Marszałkowskiej 104. Miejsce idealne, bo znajduje się między dwiema stacjami metra, więc naprawdę nikt nie mógł mieć kłopotu z dojazdem - jak to miało miejsce podczas premiery "X Boxa 360 Slim". Gdy tylko dotarłem na miejsce, moim oczom ukazał się bardzo miły widok, czyli grupka około 100 osób, które cierpliwie czekały na otwarcie sklepu. Biorąc pod uwagę, że to gra tylko na PS3 i X Boxa 360, to wynik całkiem ciekawy.

Nocna premiera Assasin's Creed Brotherhood

Pierwszą miłą niespodzianką był przekrój osób, oczekujących na premierę. Ilość dziewczyn [ładnych], cierpliwie czekających na premierę, rzucała się w oczy i była pozytywnym zaskoczeniem. Do tego nastolatki, dzieciaki z rodzicami [że udało im się wyciągnąć ich na taką imprezę], klasa pracująca, po prostu wszyscy. Gdy ktoś twierdzi, że w gry grają tylko dzieci, powinien przyjść i zobaczyć, jak te dzieci wyglądają. W szczególności te, co jutro muszą iść na 8:00 do roboty. W kolejce stanąłem około 20 minut przed otwarciem, więc mogłem obserwować reakcje ludzi przychodzących obok. Pojawiały się pytania od postronnych osób "po co stoicie ? Za czym ta kolejka?" Ktoś odpowiedział, że za grą, to w odpowiedzi od podchmielonego przechodnia został wyśmiany. Co tu dużo mówić znalazło się parę osób, które kpiły z oczekujących na premierę. Na szczęście nikogo to nie zniechęciło.

O 23 punktualnie drzwi się otworzyły [a jednak można] i wszyscy mogli spokojnie wejść do sklepu, oraz, instruowani informacjami od ochroniarzy i hostess, ubranych w assasinowe stroje, udać się na pierwsze piętro, gdzie miała się odbyć cała impreza.

Nocna premiera Assasin's Creed Brotherhood

Organizacja i "klimat":

Gdy już znaleźliśmy się na pierwszym pietrze Empiku naszym oczom ukazała się scena oraz kilka stoisk X Boxowych, na których można już było pograć w najnowszą część Assasina Creed Brotherhood. Na scenie cały czas coś się działo. Albo dziennikarze zaproszeni tłumaczyli się ze swoich ocen i ze swoich wrażeń, albo był przeprowadzany konkurs z wiedzy o Assasinie. Las rąk zgłaszał się do odpowiedzi. Ludzie się bardzo dobrze bawili. Godzina do premiery minęła bardzo szybko.

Chciałbym w tym momencie zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Na scenie pojawił się pan z UbiSoft, który się tłumaczył z Uplaya, że będzie, czemu dodatki są tylko na PS3 i tak dalej. Mnie zaciekawiła jedna rzeczy. Usłyszałem, że rzekomo pojawienie się Kopernika w Assasin's Creed Brotherhood to zasługa polskiego oddziału UbiSoft dla polskich graczy. Brzmiało to jakoś mało przekonująco, więc postaram się to sprawdzić osobiście!

Drugą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę to fakt, że pojawił się na scenie autor tłumaczenia książki Assasin's Creed Renesans. Bardzo mi się podobał ten wykład bo koleś strzelał ciekawostkami historycznymi jak z karabinu maszynowego. Ba! Nie tylko mi się podobało inni zgromadzeni stali jak w transie i z zaciekawieniem słuchali autora. Przed nocną premierą był ogłoszony konkurs na najlepsze przebranie, które miano zaprezentować podczas nocnej premiery. Wiecie co? Dwie osoby się przebrały i pokazały swoje stroje Ezio. Brawo dla nich, że im się chciało i się nie bali jakiś głupich komentarzy. Przyznam się, że 10 minut przed północną zszedłem do kas zobaczyć, co się dzieje. Okazało się, że już pierwsze osoby ustawiły się w kolejce. Jak na górze 50 minut bardzo szybko upłynęło, tak czekanie na otwarcie kas było przeraźliwie długie. Przede mną stała młoda para [no chyba para], dziewczyna i chłopak, w wieku na oko tak po 14-16 lat. Coś tam sobie dyskutowali gdy w pewnym momencie usłyszałem taki oto cytat z ust dziewczyny "Coś mi się zdaje, że jesteś ukrytym Krypto-Fan-Boyem-Xboxa !" Przysięgam, że mnie zamurowało. Widać, że dziewczyna zna się na rzeczy i nawet potrafi odczytać prawdziwe intencje posiadacza Playstation. Gdy wybiła północ wszystkie kasy [a było ich około 6] automatycznie się otworzyły. Jednak da się coś zrobić punktualnie! Pierwszy młody chłopak, który zakupił Assasin's Creed BrotherHood zaczął się bardzo cieszyć w swój oryginalny sposób. Nie ma się co dziwić, w sumie był pierwszą oficjalną osobą, która dokonała zakupu. To, co mnie najbardziej ucieszyło i zdziwiło, to to, że pomimo dość oryginalnego sposobu świętowania zakupu ludzie, którzy stali w kolejce bili mu brawa! Ja byłem w szoku!

Nocna premiera Assasin's Creed Brotherhood

Gdy zakupiłem [dzięki Lion] wersję kolekcjonerską, usłyszałem od Pani, że mi gratuluje, a gdy opuszczałem już Empik Pan ochroniarz życzył mi miłej nocy i przyjemnego grania. Niby frazes, a jednak odebrałem to bardzo ciepło.

Podsumowanie:

Jak miło się przejść na imprezę, na której wszystko odbyło się tak, jak należy, a klimat był bardzo fajny. Pierwszy raz wszystko odbyło się o czasie, scena nie była za mała, nagłośnienie dobre, a i organizatorzy mieli pomysł, jak dobrze zagospodarować czas. Wiadomo, że co innego organizacja targów i tym podobne, a co innego premiera gry, ale jak się chce - to widać można. Warto się przejść na imprezę, która w 100% nastawiona jest na graczy!

Moja ocena 5+

Ps. W zeszły czwartek mieliśmy premierę "Assasin's Creed Brother" a dzień później "Need For Speed Hot Pursuit". Czemu o tym piszę ? Bo gry wyszły prawie w tym samym momencie, ale firmy, które je dystrybuowały, podeszły w zupełnie inny sposób do reklamy swoich produktów. Obie postawiły oczywiście na reklamę w TV, ale UbiSoft Polska zorganizowała premierę nocną dla graczy i z myślą o graczach. Za to EA Polska wyszła z całkowicie innego założenia i stwierdziła, że autorytetami dla graczy jest Prokop i wyginająca się do aparatu fotograficznego Marina. Już niedługo zobaczymy, która strategia przyniosła lepsze rezultaty:)

Ps2.A gra jest bardzo fajna i polecam :)

środa, 24 listopada 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
2014/05/19 16:16:49
Uwielbiam Assasina - gra na 6 + :D Ostatnio wkręciłam się też w jedną grę przeglądarkową. Polecił mi ją znajomy. Gra nazywa się The pride od Taern i stworzona została przez Whitemoon, który na rynku znany jest jako developer gier i agencja reklamowa. Wrocław to miejsce, gdzie narodził się Taern. Warto zagrać, bo gra jest darmowa.
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja