Blog > Komentarze do wpisu
GamesWorld pyta kandydaci na prezydenta Warszawy odpowiadają!

W ramach kampanii samorządowej na prezydenta Warszawy kandydatom na ten urząd postanowiliśmy zadać kilka pytań dotyczące branży gier i jej przyszłości w tym właśnie mieście.

Z przyjemnością informujemy, że pierwszy kandydatem, który postanowił odpowiedzieć jest Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Hanna Gronkiewicz Waltz

 

Zapraszamy do lektury:

1. Czy gra Pani w gry komputerowe i co Pani o nich sądzi?
Od wielu lat pełnię funkcje, które niestety nie pozwoliły mi zapoznać się z tą formą spędzania
wolnego czasu - tego zawsze było zbyt mało.


2. Czy planuje Pani jakieś ułatwienia dla warszawskich firm tworzących gry komputerowe, jak to ma miejsce w innych krajach?
Jeśli chodzi o ułatwienia zachęcam do inicjatywy branżowej. Zawsze chętnie rozmawiam z grupami, które się samoorganizują.


3. Na dzień dzisiejszy gry komputerowe zarabiają więcej niż kino. Polskie gry są bardziej dostrzegane na zachodzie niż polskie filmy. W Warszawie są szkoły filmowe, ale uczelni kształcących twórców gier nie ma. Czego nie można powiedzieć o Krakowie albo o Śląskim ośrodku akademickim. Czy Pani zamierza coś z tym zrobić? Jakie jest Pani stanowisko w tej sprawie ?
Jednym z priorytetów nadchodzącej kadencji będzie wspieranie kapitału intelektualnego i kreatywnego w zakresie nowych technologii. Rozpoczynamy już konkretne działania w tym kierunku – między innymi stworzymy centrum przedsiębiorczości, które wspierać będzie młode przedsiębiorstwa z sektora kreatywnego. Jeżeli chodzi o szkolnictwo wyższe to decydowanie o kierunkach nauczania nie jest kompetencją prezydenta miasta, ponieważ nie nadzoruje on ośrodków akademickich.


4. Chciałbym poznać opinie na temat: czy gry mają dobry czy zły wpływ na
młodzież?

Nie chcę generalizować. Jestem zdania, że to zależy od samej młodzieży a czasami od gry, w którą grają. Są osoby, którym ten rodzaj aktywności pozwala rozwijać ich umiejętności, ale są też osoby, dla których gry komputerowe są jedynie formą uzależnienia.

Czekamy cierpliwie jak pozostali kandydaci odpowiedzą nam na te oto pytania.

Ps.Czemu pytamy się kandydatów na urząd prezydenta Warszawy ? Ponieważ z przykrością musimy stwierdzić, że w innych ośrodkach miejskich miasto wspiera twórców gier komputerowych. Kraków, Śląsk.

środa, 03 listopada 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
t4n
2010/11/03 21:07:10
Skoro obecna prezydent przez ostatnie lata nic dla twórców gier nie zrobiła to nie zrobi tego i w przyszłości - proste.
-
Gość: Glaen, *.dynamic.chello.pl
2011/05/05 21:11:10
Wspieranie rodzimej produkcji gier komp. nie leży w kompetencjach prezydenta Warszawy - aczkolwiek mogę mylić się - wobec tego pytanie do autora textu: jakiego typu wsparcia oczekujesz od potencjalnego kandydata na prezydenta Warszawy?
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja