Blog > Komentarze do wpisu
GamesWorld pyta kandydaci na prezydenta Warszawy odpowiadają! Głos ma Pan Wojciech Olejniczak!

Na nasze pytania dotyczące branży gier odpowiedział kolejny polityk startujący na urząd Prezydenta Warszawy. Po tym jak uzyskaliśmy odpowiedź od Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz od Pana Czesława Bieleckiego, przyszedł czas na Pana Wojciecha Olejniczaka.

 

Wojciech Olejniczak

Zapraszam do lektury:

1. Czy gra Pan w gry komputerowe i co Pan sądzi o nich?

Nie gram w gry komputerowe. Przede wszystkim brakuje mi na to czasu i wolę spędzać czas wolny aktywnie, dużo biegam, jeżdżę na rowerze. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że jestem na bieżąco z grami komputerowymi - mam syna, który ma 10 lat i lubi tą formę rozrywki. :)

2. Czy planuje Pan jakieś ułatwienia dla warszawskich firm tworzących
gry komputerowe, jak to ma miejsce w innych krajach?


W nadchodzących latach w Polsce będzie istniała zasadnicza potrzeba prowadzenia polityki rozwojowej mającej na celu zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki, między innymi poprzez tworzenie innowacji i kreatywnych miejsc pracy.  Jako prezydent stolicy chciałbym współpracować ze wszystkimi przedstawicielami biznesu, zatem będę również otwarty na propozycje pochodzące od przedstawicieli branży producentów gier komputerowych.

3. Na dzień dzisiejszy gry komputerowe zarabiają więcej niż kino. Polskie gry są bardziej dostrzegane na zachodzie niż polskie filmy. W Warszawie są szkoły filmowe, ale uczelni kształcących twórców gier nie ma. Czego nie można powiedzieć o Krakowie albo o Śląskim ośrodku akademickim. Czy Pan zamierza coś z tym zrobić? Jakie jest Pan stanowisko w tej sprawie ?

Tak jak powiedziałem, uważam, iż absolutnie powinniśmy się przestawić na gospodarkę innowacyjną, wspierającą kreatywne działania, więc i w tą stronę powinno iść kształcenie młodych ludzi.
Niestety decyzja o tworzeniu nowych kierunków studiów zupełnie nie leży w kompetencji prezydenta miasta, a władz uczelni.


4.Chciałbym poznać opinie na temat: czy gry mają dobry czy zły wpływ na młodzież?

Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Gra grze nie jest równa. Jedne gry pomagają rozwinąć umiejętności, pobudzają wyobraźnię i są twórcze, inne są pełne przemocy i wzbudzają w dzieciach agresję. Gra na Playstation (czy innych konsolach) to świetna zabawa. Nie ma nic złego w graniu w FIFĘ, czy PES. Problem pojawia się, gdy jest to dla dziecka jedyna forma kontaktu ze sportem.

Chcieliśmy skontaktować, się ze wszystkimi kandydatami, ale nie jest to takie proste. Nie którzy nie mają strony www a inni pomimo wielu naszych prób nie odpowiadają na nasze listy.

 

piątek, 12 listopada 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Marek, *.chello.pl
2010/11/15 17:43:18
Mi sie wydaje, ze ciekawsza kandydatura jest pani Danuta Bodzek. Przemawiaja za nia jej pomysly na miasto stoleczne. Np chce zwiekszyc ilosc zlobkow i parkingow a dodatkowo wprowadzic bezpieczniejsza dla srodowiska, lekka kolej miejska.
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja