Blog > Komentarze do wpisu
GamesWorld pyta kandydaci na prezydenta Warszawy odpowiadają! Ciąg dalszy!

Po tym jak kandydatka na urząd Prezydenta Warszawy odpowiedziała nam na nasze pytania, przyszedł czas na kolejnego kandydata, który chciał wypowiedzieć się w tej kwestii.

Zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu, którego nam udzielił kandydat na Prezydenta Warszawy Pan Czesław Bielecki.

Czesław Bielecki

1.Czy gra Pan w gry komputerowe i co Pan sądzi o nich?

Nie gram w gry komputerowe, ale zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi, może to być pasjonujące zajęcie.

2.Czy planuje Pan jakieś ułatwienia dla warszawskich firm tworzących
gry komputerowe, jak to ma miejsce w innych krajach?


Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy z chęcią wysłucham opinii ekspertów na ten temat. Jestem otwarty na propozycje i sugestie przedstawicieli branży gier komputerowych w naszym mieście. Natomiast, podobnie jak w innych kwestiach, nie zamierzam, w przeciwieństwie do moich kontrkandydatów, składać obietnic bez pokrycia.

3.Na dzień dzisiejszy gry komputerowe zarabiają więcej niż kino. Polskie gry są bardziej dostrzegane na zachodzie niż polskie filmy. W Warszawie są szkoły filmowe, ale uczelni kształcących twórców gier nie ma. Czego nie można powiedzieć o Krakowie albo o Śląskim ośrodku akademickim. Czy Pan zamierza coś z tym zrobić? Jakie jest Pan stanowisko w tej sprawie ?

Inicjatywa międzyuczelnianych studiów w zakresie projektowania i wytwarzania gier komputerowych to novum w naszej części Europy. Wiem, że od kilku dobrych lat w naszym kraju było zainteresowanie tego typu kierunkiem studiów wyższych. Tym niemniej w kompetencji prezydenta miasta nie leży podejmowanie decyzji o kierunkach kształcenia. Chociaż taki pomysł warszawskich uczelni zyskałby moją aprobatę.

4.Chciałbym poznać opinie na temat: czy gry mają dobry czy zły wpływ
na młodzież?


Najważniejsze, żeby świat wirtualny nie zawładnął realnym. Mając to na uwadze młody człowiek może z gier komputerowych czerpać wiedzę, doskonalić dzięki nim przydatne umiejętności. Cenię gry strategiczne takie jak np. Age of Empires, która wymaga wytrwałości, a także pewnego zmysłu planisty. Z kolei gry zespołowe w sieci uczą współpracy, a wiele gier tematycznych pozwala w bardziej atrakcyjny sposób przyswajać wiedzę szkolną np. z zakresu historii czy geografii.
Oczywiście wszystko z umiarem i świadomością granicy rzeczywistości :)

Dziękujemy za tą wypowiedź i czekamy na kolejnych kandydatów, którzy odpowiedzą na nasze listy.

 

 

wtorek, 09 listopada 2010, branza_gier

Polecane wpisy

PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja