Blog > Komentarze do wpisu
Filmik na dziś: Behind the scene of Mortal Kombat

Kto z was nie grał w Mortal Kombat? Jest to jeden z nielicznych tytułów, który na trwale wpisał się w historie gier komputerowych. Ja zagrywałem się godzinami w tą grę, w Polsce były organizowane turnieje, na całym świecie trwała zażarta dyskusja na temat brutalności w grach.
Miło mi poinformować, że znalazłem nie lada perełki dla wszystkich fanów tej serii.
Pierwszy filmik to fragment programu "Games Master" w którym pokazani są aktorzy, którzy występowali w Mortal Kombat I i II. Jako bonus Johny Cage i Sonia uczestniczą w pojedynku między sobą. Dodatkowo mamy trochę kuchnii "jak się tworzy gry"
Dodatkowo znalazłem skany z gazety VideoGames w której możecie sobie poczytać o wszystkich aktorach występujących w tej grze.

Klikajac w obrazek przechodzi do fullscreen mode

Mortal Kombat

Mortal Kombat

Mortal Kombat

Mortal Kombat

Mortal Kombat

Mortal Kombat

 

Drugi filmik to "behind the scnes of Mortal Kombat 3" Tutaj możecie zobaczyć od środka jak tworzony była ta gra. Pamiętajcie, że najpierw "trójka" pojawiła się na automatach a dopiero potem na pc, co wywołało ogromną fale krytyki ze strony amigowców. Wcześniej to najpierw Mortal Kombat pojawiał się na Amidzę a dopiero potem na blaszaku.


Oglądając ten ostatni filmik, który powstał w latach 90-tych uświadamiam sobie jak polski game dev jest daleko daleko za zachodem. Odnoszę wrażenie, że teraz robienie gry z takim rozmachem jak wtedy robiło to Midway jest ciężko osiągalne w PL. No, ale mogę się mylić.

czwartek, 28 października 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
2010/10/28 14:06:31
Aż dzisaj przytnę w którąś część. MK to jednak MK.
A jak był robiony Wiedzmin ?? toż to przeca Polska mega produkcja ? Szkada że nie wyszla na konsole to bym mógł ocenić czy faktycznie to taka super gra.
-
2010/11/05 19:11:33
No ja to niestety rozczaruję, nie mam dużego sentymentu do Mortal Kombat. Owszem, cięło się, owszem, jarało się kombosami i fatality ale w tym czasie rządził sensible i on na zawsze w naszej pamięci.
-
2010/11/06 22:03:30
ZAJEBISTE:) az wszystkie wspomienia za szczeniaka wracaja jak sie człowiek podniecał-szok!
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja