Blog > Komentarze do wpisu
Szybki komentarz - Czy PS3 zostało złamane ?

Od rana jestem atakowany jedną tylko informacją "słyszałeś, że PS3 zostało złamane? " Informacja ta rozpowszechnia się z prędkością błyskawicy. Jest już nawet pierwszy filmik na YT, który pokazuje cały ten proceder.

Zawsze wielką zaletą PS3 był fakt, że niemożliwością było złamanie jej. Co do tej kwestii użytkownicy dzielili się na dwa obozy. Pierwszy z nich mówił, że to tylko kwestia czasu jak ktoś złamie Playstation a drugi obóz mówił, że to nie możliwe bo jeśli to by było to dawno ktoś by to zrobił. Po obejrzeniu tego filmiku można wyciągnąć wniosek, że chyba jeszcze nikt tak blisko złamania PS3 nie był. Wcześniej docierały do nas sygnały, że hakerzy są blisko osiągnięcia tego celu, było wiele plotek i nie wyjaśnionych kwestii. Ostatnio gdy Sony zablokowało możliwość instalacji innego systemu operacyjnego, tłumaczono to faktem, że komuś poprzez instalacje Linuxa udało się tą konsole trochę nadłamać. Japoński koncern szybko rozwiązał ten problem w wyżej wymieniony sposób.

linux-ps3


Dzisiaj sytuacja wygląda trochę inaczej. Poprzez podłączenie USB donkey'a wyposażonego w odpowiedni software przy aktualnym firmwarze można odpalać pirackie gry. Co w cześniej było nie do pomyślenia.  Co lepsze podobno urządzenia, które mają to umożliwić już zaczęły podróżować po całym świecie. Na pewno popyt na nie będzie przeogromny.
Ja mam tylko dwa pytania?
Pierwsze z nich brzmi: Czy update firmwaru wyeliminuje tą możliwość na zawsze i kiedy możemy się spodziewać jakiegoś stanowiska Sony w tej sprawie? Coś czuje, że szybciej doczekamy się update firmware w ciągu 48 h godzin i stanowiska firmy mówiącej wprost, że oni nie wiedzą nic o żadnym pomyślnym złamaniu konsoli.
Drugie moje pytanie brzmi: Jeśli PS3 udało się złamać "na stałe" to jakie to będzie miało konsekwencje dla samej firmy?
To, że X-Box bez problemu się dawał łamać wiedział o tym każdy. Podobno teraz wersja slim nie sprzedaje się najlepiej z powodu takiego, że trudno jest ją zhaczyć. W przypadku Sony oprócz strat finansowych będą też ogromne stary prestiżowe i wizerunkowe. Dam sobie rękę obciąć, że dla wydawców i dla partnerów biznesowych fakt, że jest ona nie złamana był bardzo ważnym argumentem. To była mocna przewaga nad konkurencją bo każdy wie jak trudnym problemem jest piractwo.

piractwo


Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na jakieś info od Sony lub też na szybki update firmwaru chociaż nie zdziwiłbym się, jakby ten update miał więcej niż 1 GB.
Gdy przeczytacie komunikat o treści, że zdajemy sobie sprawę z problemu i jak najszybciej postaramy się go rozwiązać.... To w języku dyplomacji oznaczać to będzie: Nie mamy zielonego pojęcia jak ten problem usunąć.
Pozdrawiam i czekam na dalsze informacje w tej sprawie.
A wy co sądzicie na ten temat ?

piątek, 20 sierpnia 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
2010/08/20 12:12:29
Podejrzewam, że aktualizacja oprogramowania konsoli wyjdzie wtedy, kiedy inżynierowie z sony dostaną w swoje ręce wymienionego pendrive`a (choć z pendrive`em to on ma akurat niewiele wspólnego). Wcześniej to raczej łatanie na ślepo, a przynajmniej tak mi się wydaje. Ciężko załatać dziurę, jak nie wiadomo lub nie do końca wiadomo w jaki sposób ten pen działa.

I pozostaje ostatnie pytanie - czy hardware tego pen`a nie jest w stanie złamać konsoli na stałe - bo jeżeli tak się stało, to Sony będzie miało problem i to ogromny.
-
branza_gier
2010/08/20 12:33:03
@nerf
PS3 straci swóją najważniejszą cechę.......... brak piractwa
-
2010/08/27 01:24:05
Żeby było wszystko jasne, gdyż widzę, że nie każdy wie, czym dokładnie jest ten USB Dongle. Nie będę teraz szukał odpowiednich słów by było jasne. Jest to sklonowane urządzenie z SONY Service Centre do wprowadzania konsoli w debug mode (ps3 jigs). Konsola nie została złamana, gdyż wykorzystano oryginalną technologię do tego. Owy debug mode daje nam możliwość do uruchamiania niepodpisanego kodu, co otwiera ścieżkę dla Homebrew, w tym potoczenie zwanego Backup Loadera. Konsola będzie złamana wtedy, gdy jej zabezpieczenia zostaną ominięte. Tutaj przepraszam, ale to się nie stało, po prostu Sony strzeliło sobie w stopę samo...
-
Gość: roak, *.radiopin.pl
2010/08/27 09:08:15
czlowieku! widac ze sie kompletnie nie znasz na temacie :D firmware sony wiekszy od 1gb? sciagnij sobie rozne wersje firmware i porownaj ich wielkosci :D
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja