Blog > Komentarze do wpisu
Miłośnicy samochodów to też gracze i dobrą grę docenią czyli „coming out” na antenie radia

„Gry są dla dzieci”, „w gry grają tylko dzieci”, „gry są dziecinne” te zbitki słów można traktować jako przymiotniki, które są ściśle powiązane z grami. Niestety w naszym kraju obowiązują wyżej wymienione opinie i chyba wiele wody w Wiśle upłynie zanim to się zmieni, na obraz bardziej prawdziwy. Przyśpieszyć zmianę tej opinii mogą graczowe coming outy polegające na tym, że osoba  publiczna przyzna się, że też gra w gry i to godzinami i nie widzi w tym nic złego. Chyba pierwszą osobą w PL, która to zrobiła była Agnieszka Chylińska, która opowiada o jej uwielbieniu dla gry Sims 3.

Agnieszka Chylińska


Miło mi stwierdzić, że do grona osób, które przyznały się publicznie, że potrafią od piątku do poniedziałku do godzinny 9 rano grać w jedną grę, dołączył redaktor magazynu motoryzacyjnego Jacek Balkan. A z jego coming outem to było tak:
Jechałem sobie przez piękne miasto Warszawa słuchając mojej ulubionej stacji czyli radia TOK.Fm gdy o 18:40 zaczął się program motoryzacyjny. Już myślałem, że czeka mnie 20 minut nudy na temat samochód gdy jeden prowadzący z redaktorów czyli Pan Jacek Balkan zagadał tak trochę nieśmiało redaktora Sławomira Paruszewskiego czy gra w gry komputerowe a dokładnie w Mafie II? Temat trochę wstydliwy, więc na początku panowie powspominali sobie o dobrych starych czasach czyli o epoce ATARI i ZX Spectrum, ale po chwili przeszli do meritum sprawy.
Redaktor Jacek Balkan, który jest poważnym dziennikarzem radiowym zajmującym się tematyką samochodową, przyznał się publicznie na antenie Radia Tok.Fm o godzinie 18:43 dnia 30 sierpnia 2010, do tego, że od piątku do poniedziałku do godziny 9 rano łupał bez przerwy w grę Mafia II. Co gorsze sprawiało mu to tyle radości, że zapomniał o życiu rodzinnym i jedyne przerwy w graniu jakie robił podyktowane były głodem i snem. Grę przeszedł prawie całą i jak sam przyznał zostały mu już tylko dwa levele. Najgorszymi grzechami jakie popełnił było zdradzenie części fabuły i znalezienie marnego pretekstu polegającego na tym, że w grze można jeździć samochodami z epoki lat 40-tych i 50-tych co miało usprawiedliwić, że przez 10 minut mówił o Mafii II na antenie radia. Pan redaktor śmiał jeszcze poinformować słuchaczy, że od wielu lat gra w serię GTA i nie spowodował ten tytuł żadnego uszczerbku na jego zdrowiu co istotnie sprzeczne jest ze światowymi badaniami, które udowadniają, że takie gry jak GTA gwarantują stałe zmiany na zdrowiu psychicznym.

Jacek Bałkan

Uważam, że Jacek Balkan powinien być surowo ukarany za to, że w wolnym czasie jakąś dziką satysfakcję sprawiały mu dziecinne gry dla dzieci. Po odbyciu kary powinien zostać zbadany czy aby na pewno seria GTA nie spowodowała u niego jakichś stałych zmian w psychice. Podejrzewam, że takie zmiany nastąpiły, bo to  by tłumaczyło czemu Mafia II tak się jemu podobała.
A tak poważnie to mam nadzieję, że więcej osób publicznie będzie przyznawało się do tego, że łupią w gry i  sprawia im to radość i nie widzą w tym nic złego. Może jak normą będzie mówienie, że nie tylko dzieci grają w gry to obraz tej dziedziny kultury i rozrywki zmieni się w naszym pięknym kraju i nie będzie to temat drwin tylko poważnej dyskusji.
A Wy znacie jakieś inne znane osoby, które przyznały się do tego, że grywają albo grają w gry?

Ps. Panom redktorom polecam zagrać w NFS Shift oraz Grand Tusizmo :)

Pss. Po krótkiej korespondencji z redaktorem Jackiem Balkanem dostałem link do "motodzienika" jego autorstwa gdzie występuje w takie oto koszulce

 

Jacek Balkan

poniedziałek, 30 sierpnia 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
2010/08/30 21:19:12
heheh :D
cóż - powoli gry wychodzą z podziemia. przestają być kojarzone z nolifem, zmienia się target gier. Powoli staje się to rozrywką mas, udziela się to też celebrytą ( ;) ), oni też chcą powiedzieć, że grają :) i dobrze


a mój "coming out" growy pewnie odbędzie się za parę lat. jak już junior się narodzi i będzie w wieku w którym bezczelnie będę mógł mu kupić jakąś konsolę Nintendo i w końcu powiem żonie że uwielbiam dziecinne platformówki a'la Mario :) HA!
-
2010/08/30 22:38:30
No ale moich studenckich znajomych (młodsi są co prawda o 8-11 lat więc od początku żyją w cyberprzestrzeni) to wcale nie dziwi, że ich prowadzący ćwiczenia zasuwa w bluzie od GTA IV czy w koszulce od Simsów :D (koszulka Simsów: sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs204.ash2/46694_1175016031332_1706011818_344216_4048562_n.jpg , dzięki ci GC!)
-
zuomot
2010/08/30 23:51:09
Kuuurcze, a ja akurat w tym momencie, stojąc zresztą w korku, standardowo przełączyłem na RMF Classic (bo jakkolwiek lubiłem słuchać panów Balkana i Paruszewskiego, to w pewnym momencie miałem przesyt tematów moto, które nie obchodzą mnie ni-chu-chu).
-
branza_gier
2010/08/31 17:34:52
@zuomot
Ciekawe czy też stałeś w Warszawie i pewnie, żeby było zabawniej zaraz się okaże, że w tym samym staliśmy.
-
Gość: Jakec, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/09/01 20:31:18
Zaraz, zaraz... Jeśli o pierwszych znanych osobach mowa, to chyba palmę pierwszeństwa zdecydowanie dzierży Kazimierz Kaczor... Kilkanaście lat temu w "Joysticku" opowiadał o grach strategicznych...
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja