Blog > Komentarze do wpisu
Szybki komentarz - Po konferencji Sony już wiemy wszystko.

Mamy za sobą dwie najważniejsze konferencje na targach E3 za sobą. Chodzi mi o występy przedstawicieli Sony oraz Microsoft'u.
Powiem szczerze, że po tym co pokazał Microsoft pierwszego dnia to po Sony spodziewałem się o wiele wiele więcej.
Porównując obydwa eventy nie można uciec od porównania technologi 3D Move z Kinetc. Oczywista sprawą jest to, ze żadnych z tych zabawek nie miałem w ręku. Ale po tym co zobaczyłem bardziej do mnie przemawia zabawka Sony. Nie, nie nie! To nie jest spowodowane tym, że mam PS3! Bo po tym jak Microsoft zapowiedział, że wraz z Kenetc wejdzie Live do Polski jestem wstanie kupić tą konsole. Tu chodzi o coś innego.

Ps3 move


Po pierwsze Move z 3D bardziej przemawia do mnie niż wynalazek Microsoftu.  Jest  bardziej namacalny. Słynny żart  z reklamy Sony gdzie Kevin Butler robi słynne "piff-paf" też daje do myślenia. Po drugie portfolio gier [jak ja lubię te słowo] jest lepsze. Od Microsoftu to zobaczyłem głównie fitness , głaskanie kotka oraz inne party games. A z drugiej strony zobaczyłem KillZone 3 oraz to, że będę mógł przejść Heavy Raina jeszcze raz przy pomocy Move i w 3D[pokaż Don jak się cieszysz] Ktoś mi pokaże taką grę na Kenetc ? W ogóle jakąś hardcorową ? Super pomysłem jest to, że wiele gier dostanie update, który spowoduje, że będę mógł grać w nie za pomocą różdżki. No i na pewno  jakieś fitnessy oraz party games też wyjdzie.  A "głaskanie kotka " to będę miał w Eye Pet.
Nie wolno zapomnieć, że nie wszystko złoto co się świeci. Nie wolno zapominać, że technologia 3D ładne parę lat temu tez była wprowadza na rynek i okazała się nie wypałem. Słynne kaski VR. Powód był prosty. Ludziom robiło się nie dobrze. Czytałem na Polygamii w relacji wysłanników tego serwisu, ze komuś coś się nie dobrze robiło. Mam nadzieje, że Sony ma pomysł jak to rozwiązać. Po drugie te telewizory Sony z technologią 3D. Na razie jest jeden w Warszawie [salon Sony w Arkadii] na wystawie i żadnego nie można kupić a cenna na początku będzie na pewno bardzo wysoka. A Move ma wejść już na jesieni.

Kevin Butler


Jest też wiele rzeczy, które mi się nie podobały na tej konferencji. Po pierwsze na początku było nudno i za dużo gadania. Nie zobaczyłem, żadnej nowej gry na miarę zeszłorocznego Heavy Rain'a. Nie było żadnego Wow ani Och. Może i publika co chwila klaskała i piszczała ale ja nie podzielałem ich entuzjazmu. Oczywiście będzie dużo gier, ale na żadną z jakąś fascynacją nie czekam.  Nie podobał mi się występ Kevina Butlera [choć był śmieszny] oraz to, że byłem atakowany cały czas reklamówkami. Myślałem, że więcej zobaczę jak w nie które rzeczy się gra. Nie mogę zapomnieć o tym, że pojawi się PSN + i będzie on płatny. Dla wszystkich posiadaczy dotychczasowych kont PSN nic się nie zmieni i nadal będzie to za darmo, ale jakiś taki niesmak mi pozostał.

Kinect


Podsumowując. Ani jedna ani druga konferencja nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Ciekawszy pomysł ma Sony jak dla mnie. Ale oczywiście na jesieni mogę zmienić zdanie jak obydwa produkty pojawią się na rynku. O konferencji Nintendo wspomnę tylko dwoma zdaniami. Dzięki bogu, że nie kupiłem Wii Motion Plus. Bo jak zobaczyłem jak jakaś szycha z N gra w nową Zeldę i nadal ma problemy z kontrolerem to chciało mi się śmiać. Jasne, za dużo urządzeń Wireless :) Jakoś tak rok temu na E3 było ciekawiej i to o wiele.
Szkoda, ze nie pojawiło się Rockstar games. Rok temu zrobiliście smaczek w postaci gry "Agent" i do tej pory cisza.
A wy za czym jesteście za ideą "głaskania kotka" i fitnessami czy za tym co mówią, że Pif-paf" to nie przyszłość gier i Move to jest właśnie to co trzeba mieć?


Ps.Czy nadchodzi era casual gamers oraz fitnesu gdzie w przerwie będziemy mogli "głaskać kotka" ?

środa, 16 czerwca 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
2010/06/16 15:31:51
o, że będę mógł przejść Heavy Raina jeszcze raz przy pomocy Move i w 3D[pokaż Don jak się cieszysz] -hahahah ;D

no generalnie powiem tak - "ja wiedziałem, że tak będzie" ;)
teraz czekam na tego typu gry na Natala

Tfu!

Kinect
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja