Blog > Komentarze do wpisu
Szybki komentarz - Konferencja Microsoftu

no i po konferencji MS.

W sumie przyjemnej, miłej, z paroma niewątpliwymi hitami, polskim live i w ogóle mru. Pokazali nowego xboxa, ceny starych spadły, my Polacy dostaliśmy live'a więc w sumie powinienem się cieszyć ( i przez chwilę nawet się cieszyłem - głównie za sprawą obniżki cen starych wersji 360), ale im dłużej po konferencji, tym bardziej czuję się jak dziecko, któremu zabrano cukierka.


Byłem wielkim zwolennikiem Projektu Natal, dałem się oczarować wizji wspaniałych możliwości w grach, 3D pozwalającego całkowicie zanurzyć się w wirtualnym świecie, rewolucji która pozwoli mi zupełnie inaczej patrzeć na świat gier. i wszystko było pięknie i ładnie, ale z każdą minutą pokazu docierało do mnie że to nie ja się liczę i moja kasa (mimo, że jestem każualem jakby nie patrzeć) ale na pierwszy ogień przy Kinetik (wiem że nie tak brzmi pełna nazwa, ale nie tylko ja to będę świadomie przekręcał... zobaczycie;)) poszli zupełni każuale. Amerykańskie rodziny mające wielkie domy, oglądające ESPN, oglądające telewizję fitness, mające kasę na drogie zabawki - to oni są targetem a nie ja. Cóż genialny zabieg marketingowy - bo rodziny dostaną świetną zabawkę która zapewne, przy tej ilości bajerów, znakomicie się sprzeda - będzie przecież milion razy bardziej uniwersalna od Wii a przy okazji targetowana nieco wyżej i szerzej :) jednym ciosem załatwili część kablówek (ESPN), telewizje fintess, domowe komputery multimedialne wpinane pod tv, wideotelefony... ot takie domowe centrum rozrywki dla każuali. co wygrało ? - jak mawiał klasyk "Kasa misiu, kasa".

Czy to źle? nie.. skąd :) ot MS wkracza na nową drogę - czy pójdzie nią też Sony - zobaczymy jutro. Ważne że interes się kręci, a gry będą coraz bardziej popularniejsze i coraz mniej kojarzone z geekami -to plus :)

A ja muszę poczekać. trudno. Szkoda tylko że narobili mi rok temu nadziei a teraz mnie olali. Czy olali zupełnie i tego 3d, head trackingu, gier a'la Heavy Rain nie zobaczę? nie porzucam nadziei - w końcu proces tworzenia gier trwa dłużej niż rok więc jest szansa, że coś takiego pojawi się w przyszłym roku. Czy na pewno? tego nie wiem. Ale na pewno na to liczę. A póki co - postoję, poczekam, poobserwuję :)

poniedziałek, 14 czerwca 2010, don_wroc_love

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Nymite, *.chello.pl
2010/06/15 01:23:19
Idac tropem fonetycznym, to raczej bedzie sie mowilo "konekt" ;). Ale z reszta sie zgadzam - pozyjemy, zobaczymy, na razie szalu nie ma.
-
branza_gier
2010/06/15 01:30:24
@nymite
Mam Wii więc na razie nie zobaczyłem nic takiego co bym powiedział WOW. Ciekawy jest interfejs użytkownika. Ale z drugiej strony granie w łóżku odpada. Zauważyłeś, że Microsoft chciał pokazać, za wszelką cenę, że plotki mówiące, że natal ma problemy z czarnym kolorem skóry są nieprawdziwe :)
Pozdrawiam
-
2010/06/15 15:50:15
@Nymite
najbardziej jestem ciekawy jakie nazwy slangowe się pojawią :D może być grubo - bo prawdziwa nazwa jest za drętwa
-
Gość: Nymite, *.chello.pl
2010/06/15 17:41:37
@branza_gier: No wlasnie, dla wlascicieli Wii to chyba nic specjalnie nowego :). Co do poprawnosci politycznej, to po pamietnym zdjeciu na polskich stronach Microsoftu, z ktorego usunieto pana o czarnym kolorze skory chcieli chyba bardzo uniknac podobnej wpadki:).

@don_wroc_love: Pole do popisu w tym temacie jest na pewno wielkie ;).
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja