Blog > Komentarze do wpisu
Szybki komentarz - Kinect czyli żony, córki i kochanki

Pewnie już wszyscy z was widzieli konferencje Microsoftu na którym był promowany Kinect. Zapowiedź live'a w Polsce to temat na oddzielny artykuł. Mam dwa spostrzeżenia dotyczące tej konferencji. Pierwsze jest takie, że dzisiaj Sony musi pokazać jakąś petardę. Jeśli nie pokaże co najmniej 20 exclussivów i bardzo fajnych gier przeznaczonych dla PS3 Move to tegoroczne targi E3 wygra Microsoft i o nim będzie się mówić tygodniami.

Kinect


Wielu z was pewnie pamięta taki film jak "Powrót do przyszłości". Jest taka scena gdzie główny bohater Marty McFly cofając się do lat 60-tych, spotyka swoją rodzinę poinformował ich, że u niego [w latach 90 tych] to każdy ma telewizor. Co spowodowało ogromne zdziwienie i niedowierzanie. Moim zdaniem właśnie oto chodzi Microsoftowi w swoich działaniach marketingowych. Gdy zobaczyłem portfolio [o takie ładne słowo ostatnio używane] gier na Kinect doszedłem do wniosku, że ani jedna gra nie jest dla mnie i dla moich kolegów. Tennisy, golfy i zjazdy na pontonie przerabiałem na Wii i wiem dwie rzeczy. Takie gry po miesiącu mi się znudzą, ale mojej mamie i wielu innym kobietom na pewno nie!! Te gry są przeznaczone właśnie dla matek [wszelkiego rodzaju fitnessy], córek [głaskanie kotka] i kochanek [tutaj pojawia się pewne pole do popisu :-)]. Przesłanie jest proste. Jedna konsola w domu to za mało tak samo jak jeden telewizor. Jak długo trzy osobowa rodzina wytrzyma walki o dostęp do Xboxa ? Pewnie nie długo. Szybko dojdą do wniosku, że trzeba kupić dodatkową konsole. Bo jeśli już możemy oglądać filmy, grać w gry hardcorowe i w gry dla casuali to naprawdę jedna doba nie wystarczy, żeby wszyscy mogli się nagrać do woli. Najprostsze rozwiązanie to dodatkowy zakup konsoli. O to właśnie chodzi firmie Microsoft co jest całkowicie zrozumiałe i logiczne.
Czy nadchodzi era "głaskania kotka" ?

 

Video Games | Kinectimals | E3 2010: Debut Trailer
XBox 360 | Playstation 3 | Nintendo WiiPs.Na szczęście po konferencji Ubi Softu odżyła u mnie nadzieje, że normalne gry mają się dobrze.
Ps2.Kiedyś była taka plotka, że Natal teraz Kinect nie obsługuje graczy o czarnym kolorze skóry. Teraz wiemy, że to była złośliwość konkurencji.
Ps3.Konferencja Nintendo też musi być ciekawa. Bo jak znowu pokażą Wii Music 2 albo jakiś inny bzdet to....

 

wtorek, 15 czerwca 2010, branza_gier

Polecane wpisy

PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja