Blog > Komentarze do wpisu
Ciekawostka dnia: Playstation 3 a polski pawilon na wystawie Expo 2010

Jak pewnie wiele osób wie odbywa się teraz wystawa Expo w Szanghaju. Polski Pawilon, który wygląda tak:

Expo w Sznaghaju

Odwiedza armia  żądnych wrażeń chińczyków. Jedną z atrakcji naszego pawilonu jest "wirtualny smok", który odpowiada na pytania dotyczące polski zadawane przez zwiedzających. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że do obsługi "wirtualnego smoka" wykorzystywana jest Playstation 3. Dokładnie sytuacja wygląda w następujący sposób. Polska grupa demoscenowa Plastic, która już raz zasłynęła wydaniem dema na ta platformę stworzyła aplikację, którą obsługuje się za pomocą pada oraz zestawu słuchawkowego. Odpowiednia wyszkolona osoba odpowiada na pytania w języku chińskim dotyczące naszego wspaniałego kraju. W ten sposób konsole Playstation 3 bierze udział w szerzeniu dobrego imienia Polski za wielkim murem.
Brawa do chłopaków, że zrobili coś fajnego i niespotykanego na innych pawilonach na wystawie Expo w Szanghaju i do tego celu wykorzystali ta konsolę.

Szkoda tylko, że Sony ostatnio chce zrobić wszystko, żeby na ich produkcie można było tylko grać. Bo właśnie takie niestandardowe zastosowanie jakie ma miejsce na tej wystawie pokazuję tą przewagę nad innymi produktami.

Pod tym linkiem znajdziecie dzisiejsze [12 maja 2010] wydanie Telexpressu [reportaż zaczyna się w 10 minucie] w którym jest pokazany "wirtualny smok". Nic innego w sieci nie ma co by pokazywało jak to wygląda.

Demo grupy Plastic na Playstation 3

 

[EDIT] Jak się okazało "virtualny smok", którego możemy zobaczyć na wystawie Expo w Shanghaju został zrobiony na PC. Pisząc tą notkę bazowałem na reportażu z Telexpressu. Biorąc pod uwagę, że grupa demoscenowa Plastic ostatnio głównie skupiała się na platformie PS3 oraz to, że prezentacja była obsługiwana za pomocą pada do PS3 uznałem, że jest to wyświetlane za pomocą tej konsoli. Tych co wprowadziłem w błąd przepraszam. Wiadro popiołu już mam i posypuje sobie nim głowę..

środa, 12 maja 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: bonzaj, *.toya.net.pl
2010/05/12 21:12:07
Witam,

Chcialbym sprostowac, ze do zanimowania smoka
w polskim pawilonie nie zostala uzyta konsola PS3,
tylko komputer PC, z zainstalowanymi driverami do pada
Dualshock 3. Niemniej jednak, smok dziala na ogolnodostepnym
silniku naszego autorstwa - "Pico", ktorego uzylismy do
stworzenia "Linger In Shadows".
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja