Blog > Komentarze do wpisu
Reklamówka firmy Intel wprowadza w błąd!!

Ostatnio oglądając telewizje natrafiłem na tą oto reklamę firmy Intel.
Na samym początku jest pokazane jak dwóch młodych chłopców w 1982 roku gra na konsoli podłączonej do telewizora w grę, którą określają jako najeźdźcy z kosmosu. Na filmiku wyraźnie widać, że chodzi o grę Space Invaders.

Chwila chwila. Rok 1982, konsola, telewizor, Space Invaders co ma z tym wspólnego Intel ? Chyba nic.
Przyjrzyjmy się sprawie bliżej. W tamtych czasach były dwie konsole, które wyglądem są zbliżone do tego co widzimy w tej reklamówce.

 

Reklamówka Intela

Pierwsza z nich to Atari 2600 [raczej na niej młodzi chłopcy grają], która nie posiadała procesora Intela oraz druga VideoPac, która taki procesor posiadała. Kłopot polega na tym, że na tą drugą nigdy Space Invaders nie wyszło a na Atari 2600 owszem. Chyba ktoś się zagalopował, pokazując w tej reklamowce taką scenkę. Po zagłębieniu się w temat okazało się, że istniał automat do gry "Space Invaders", który można było spotkać w salonach gier i on posiadał w sobie procesor Intela. Jednakże to również kłoci się z tą reklamówką ponieważ widzimy wyraźnie, że chodzi o granie "we dwóch" w domowym zaciszu.
Podsumowując jak dla mnie Intel podpisał się pod nie swoim sukcesem. Bo konsola VideoPac nigdy nie odniosła, choć porównywalnego sukcesu jakie odniosło Atari 2600. Ładnie to tak ?? Tak samo firma Intel nie miała nic wspólnego z kultową grą Space Invaders.

środa, 21 kwietnia 2010, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
mis_iu
2010/04/25 23:41:35
Dziennikarz śledczy 'branza_gier' w akcji, hehe. Widzę, że jesteś w żywiole :).
Fajna ciekawostka, podejrzewam jednak, że 99% ludzi w ogóle by nie zwróciło na to uwagi.
-
counttt
2010/05/21 22:37:06
reklamy kłamią! :)
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja