Blog > Komentarze do wpisu
PSN Fail!

Jeśli ktokolwiek myślał, że ślepo wpatrzony jestem w PS3 ten się myli a ten artykuł na pewno go przekona, że tak nie jest.
Dzisiaj stała się rzecz straszna. Padł PSN z powodu daty 1 marca 2010. Czyżby nikt nie przewidział, że tak długo Playstation 3 będzie na rynku ? Czy po prostu ktoś coś przeoczył podczas projektowania nie wiadomo. Wiadomo jedno, że Sony prowadzi złą politykę informacyjną w sprawie tego błędu o numerku 8001050F.
Bardzo dobrze wiemy jakie są objawy tego błędu. A są nimi:
-gry z płyt nie chcą się uruchomić [czemu? Leo Why?]
-zdobyte trophea mogą być utracone [to, że przez kilka dni nie odpalę Ps3 to jeszcze przeboleje, ale to, że mogę stracić trophea to już poważny problem. Nie chcę przechodzić Uncharted 2 jeszcze raz. Nie chcę!]
-animowane tematy nie działają [ja i tak z tego nie korzystam]
A jakich Ps3 to dotyczy? Z grubsza wiadomo, że ten problem nie dotyczy PS3 Slim. Moja konsola więc jest zagrożona. Co prawda wczoraj, czyli dzisiaj grałem do 4:30 i updatowałem trophies, ale pewności do końca nie mam.
Mijają godzinny a problem nadal nie został rozwiązany, choć dawno już powinien. W domach w których są PS3 oraz X-Boxy 360 pewnie z tych drugich jest właśnie ścierana pokaźna warstwa kurzu. Bo co robić po pracy, jak nie grać? Myślałem szczerze, że parę godzin minie i problem zostanie rozwiązany. A tu nic. Nie wyobrażam sobie, żeby ten kłopot mógł potrwać więcej niż 24 h.

Playstation Network


Cała ta sprawa na pewno negatywnie wpłynie na wizerunek Sony. Nie chcę nawet myśleć o tych osobach, których system trophies jest ważny i stracą swoje osiągnięcia. Szkoda, że nie wiadomo jak temu zaradzić i kogo dokładnie dotyczy ten problem. Przecież każda konsola ma jakiś numer seryjny i po coś on chyba jest.
Ciekaw jestem jak ta sytuacja dalej będzie się rozwijać. Ostatnio kilka milionów samochodów Toyoty musiało trafić do serwisu bo odkryto błąd. Chyba taki scenariusz nie spotka posiadaczy Playstation 3 ?

[Update] Do północy wyżej opisany problem ma być rozwiązany. Dokładniej problem z datą rozwiąże się sam. Więcej szczegółów tutaj.

poniedziałek, 01 marca 2010, branza_gier

Polecane wpisy

PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja