Blog > Komentarze do wpisu
A może na Euro 2012?

Niedawno wyszła na rynek Fifa 2010, już niektórzy grają w PES 2010, a już za parę dni pojawi nowy Football Manager.

Dla mnie nowy sezon piłkarski zaczyna się dwa razy w roku. W lipcu, gdy moja ukochana drużyna startuje w europejskich pucharach, i już w sierpniu odpada z nich. Cały wrzesień zastanawiam się jak to możliwe, że znowu nie awansowali. Wtedy przychodzi pażdziernik, czyli rozpoczęcie sezonu w wersji 2.0. Mogę wtedy kupić sobie Fifa 2010, PES 2010 albo Football Manager 2010 i pokazać całej piłkarskiej Europie, że moja Legia potrafi wygrywać z najlepszymi. Szkoda tylko, że na ekranie mojego monitora albo telewizora.

W Fifie oraz Pes bardzo ważna jest oprawa graficzna. Tutaj pojawia się problem a zarazem pytania: Czemu polscy piłkarze wyglądają tak marnie i są tacy niepodobni do siebie? Dlaczego nawet Artur Boruc nie przypomina prawdziwego Artura?  Czemu Krzynówek wygląda jak jego 15 letni, młodszy, bardziej przystoiny młodszy brat?

Artur Boruc prawdziwyOdpowiedź jest prosta. Nasi piłkarze są słabi, nawet bardzo słabi. Nikomu nie chce się więc robić takich modeli 3D, żeby przypominały orginalnych piłkarzy. Czy to się kiedys zmieni? Czy kiedykolwiek doczekamy się tego, że polski piłkarz grający w kadrze, będzie przypominał sam siebie?

 

Paweł Brożek real

Paweł Brożek


Odpowiedź brzmi "Tak". Za trzy lata będzie w Polsce i na Ukrainie Euro 2012. Jakieś pół roku wcześniej w centrali Electronic Arts ktoś na zebraniu menadżerów krzyknie:

"Panowie zbliża się Euro 2012, trzeba zarobić dodatkowe pieniądze, mam rewolucyjny pomysł. Zróbmy nową gre pod tytułem Uefa 2012! To będzie hit"

Wtedy inni menadżerowie tej firmy owacjami na stojąco poprą jego fantastyczny pomysł i w ten oto sposób miesiąc przed Euro wyjdzie taka właśnie gra.

 

Roger real

Roger Fifa 2010Dopiero wtedy doczekamy się takich modeli 3D piłkarzy występujących w polskiej kadrze, którzy będą przypominać tych oryginalnych. Nie wyobrażam sobie, że Electronic Arts tak zbagatelizuje sprawę, że nie dopieści pod względem wizualnym reprezentacji gospodarza turnieju? Bo jakby to wyglądało? Do tego będą musieli zrobić model 3D stadionu narodowego w Warszawie i modele stadionów z innych miast gospodarzy.

A może się myle?

czwartek, 22 października 2009, branza_gier

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: szczupy, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/10/22 17:15:36
Szkoda tylko że nie będzie już Krzynówka. Jego wiernie oddany wygląd to dopiero by było coś!
-
Gość: BTQ24, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/10/22 17:23:11
no tak wywód ciekawy, co do Legii to chłopaki muszą się jeszcze wiele nauczyć lub Pzpn który tak wszyscy kochamy powinien upaść może wtedy cała liga ruszy i ktoś w końcu nas będzie reprezentował w pucharach :) jeśli chodzi o fife i pesa to Masz racje dopiero za dwa lata doczekamy się normalnych twarzy naszych pseudo-kopaczy w Fifie i pesie :) a może i w fmie 2012 nasi zawodnicy będą mieli leprze notowania niż teraz :) pozyjemy zobaczymy a jak narazie wracam do gry JUVE w FM-09 by po raz kolejny zdobyć wszystkie trofea na swej drodze :) pozdro :)
-
branza_gier
2009/10/23 13:21:22
Może w Uefa 2012 Electronic Arts w ramach ukłonu w kierunku kibiców z polski będzie można grać kadrą Retro z Dudkiem, Krzynówkiem Juskowiakiem, Wojtkiem Kowalczykiem :)
PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja