Blog > Komentarze do wpisu
SSD - antidotum na windows 7 ?

Nie tak znowuż dawno temu, ani tez nie za siedmioma górami ani lasami... a jedynie za oceanem i to zaledwie kilka lat temu... powstał system operacyjny o dumnej nazwie MS Windows Vista. Po dość udanym - bo poprawianym - systemie operacyjnym MS XP  wstępny optymizm znacznie zmalał gdy okazało się, że Vista ma problemy z adaptacją i kompatybilnością z istniejącymi programami na popularnych "blaszakach" ze względu na dość drastyczne - a wręcz drakońskie - wymagania. Ale nie załamujcie rąk ! Bo oto zza horyzontu wyłania się powolutku następca Visty, mianowicie MS Windows 7 (/w tle chórek składający się z pracowników Microsoftu zgranie wykrzykujący trzykrotne "alleluja!/") !!!. Nareszcie stare, dobre, kochane, lekko szumiące i zbierające kurz "blaszaki" zostaną ponownie zatru... ekhem... po raz kolejny otrzymają spowoln... ekhem... zaszczyt goszczenia na swoich dyskach twardych nie/słabnąco*, nie/sławnego* łyndołsa.

Ojej... chyba przesadziłem... mój błąd... wyrwało mi się niechcący. Napisałem dyski twarde ? Pardon. Spieszę ze sprostowaniem.

Zamożniejszych "pecetowców" będzie stać na już obecny na rynku wynalazek, mam na myśli dyski SSD, które w niedalekiej przyszłości zastąpić mają chroboczące (/chóralne westchnienie/... /"eeeeh.../") dyski twarde znane jako HDD. Cóż, taka już kolej losu poszczególnych komponentów "blaszaka" - nowe, lepsze i początkowo droższe wypiera starsze, i zazwyczaj głośniejsze oraz cieplejsze (/w tle odgłos skwierczącego tostu zagłuszony ściankami obudowy). /O możliwościach jakie daje SSD w porównaniu do HDD dowiecie się z filmiku poniżej... na mnie też zrobił wrażenie... cena SSD rzecz jasna jedynie pogłębiła to uczucie. Sssssuper. Nasuwa się jednak pytanie... jakże straszne w swej prostocie: czy nowy system operacyjny made in Microsoft będzie aż tak fatalny, że trzeba było wynaleźć przed jego oficjalną rynkową premierą znacznie szybsze dyski ?!?! (/w tle chóralne "ooooch!"/).
Quo vadis pc ?!

*niepotrzebne skreślić

 

 

 

niedziela, 24 maja 2009, kam-eleon

Polecane wpisy

PS3 Trophy Hunters: trofea, poradniki do gier na PlayStation 3 po Polsku
redakcja